محمد خزاعی : بیداری اسلامی از تفکرات امام خمینی سرچشمه می گیرد

به گزارش ایرنا محمد خزاعی درمراسمی که به مناسبت سالروز تولد امام علی (ع) و امام خمینی (ره) در نیویورک برگزار شد، اظهار داشت :پایه های حکومت مولای متقیان بر اساس دانش محوری، عدالت، پاکی، خدا محوری ومردم سالاری بنا شد.

وی افزود : بعد از رحلت پیامبر بزرگ اسلام انحراف در تفکرات اسلامی شکل گرفت،علی (ع) و فرزندانش با تحمل سخت ترین مشقت ها و مرارت های عالم با این انحراف ها مبارزه کردند.

خزاعی تصریح کرد: امام علی سیستمی بر اساس پایه های اسلامی و انسانی برای اداره جامعه طراحی کرد که یکی از مهمترین دستاوردهای اسلام به تاریخ بشریت است.

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل گفت: این طراحی متعالی و مترقی باعث شد تا مقام امام علی برای همیشه در نزد بشریت بالاتر و ماندگار تر باقی بماند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود به مبارزات امام خمینی (ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره کرد و گفت : امام راحل بعد از ۱۴۰۰ سال، مجددا تفکرات امام علی (ع) را برای اداره حکومت احیا کرد.

خزاعی خاطر نشان کرد زمانی که امام پرچم سیاسی را برای مبارزه با ظلم و جور بلند کرد، برخی از علما با تفکرات ایشان مخالف و معتقد بودند که علما و مراجع دینی نباید در مسایل سیاسی و حکومت داری دخالت کنند.

وی با بیان اینکه مبارزه سیاسی و تلاش برای احیای مجدد سیره علوی ازمهمترین ویژگیهای نهضت امام بود، اظهار داشت حرکت ایشان بعد از ۱۴ قرن، خاکستر تفکرات انحرافی را از روی چهره اسلام ناب کنار زد.

خزاعی با بیان اینکه انقلاب اسلامی درایران یک تغییر بزرگ در تاریخ بشریت محسوب می شود، گفت : زیرا تفکر اسلامی نه فقط در ایران بلکه در کل عالم زنده شد.

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها پرداخت و گفت : امام از همان ابتدا با هر گونه حرکت و مبارزه مسلحانه با رژیم شاه بشدت مخالف کرد زیرا هدف ایشان تنها تغییر یک رژیم ظالم و مستبد نبود بلکه هدفش تغییر در تفکر برای ایجاد یک حکومت اسلامی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چگونگی شکل گیری بیداری اسلامی، اظهار داشت بیداری اسلامی از تفکرات امام راحل سرچشمه می گیرد.

مراسم سالروز تولد امام علی (ع) نخستین پیشوای شیعیان و ارتحال مکوتی امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی با حضور ایرانیان مقیم نیویورک و جمعی از مسلمانان سایر کشورها در موسسه امام علی در نیویورک برگزار شد.

اروپام ۱۹۰۸**۱۴۱۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۶۶۱۶۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ