محمود کلاری پشت دوربین فیلم اروپایی اصغر فرهادی قرار می‌گیرد/ «´Le Passe» نام فرانسوی این فیلم است

به گزارش سینمانگار، به نقل از بانی فیلم، بابک کریمی در فیلم جدید اصغر فرهادی بازی می‌کند.

این پروژه که هنوز برای آن نامی انتخاب نشده در مرحله پیش تولید قرار دارد و قرار است بابک کریمی در چند سکانس آن در نقش یک مرد ایرانی بازی کند.

بابک کریمی فرزند نصرت کریمی پیش از این در نقش بازپرس دادگاه در «جدایی نادر از سیمین» خوش درخشیده بود و برای دومین بار است همکاری با اصغر فرهادی را تجربه می‌کند. او بعد از «جدایی نادر از سیمین» تنها در فیلم ابراهیم شیبانی (هیچ کجا هیچ کس) بازی کرده بود که قرار است در جشنواره فیلم فجر به نمایش در بیاید. کریمی که مقیم ایتالیاست این شب‌ها با نمایش «بازرس هاند واقعی» روی صحنه تئاتر ایران است.

علی مصفا دیگر بازیگر ایرانی فیلم جدید اصغر فرهادی است که در فیلم نقش مردی ایرانی که مسلط به زبان فرانسه است را بازی می‌کند.

برنیس برژو و طاها رحیم دیگر بازیگران قطعی این فیلم هستند که قرار است اواسط پاییز جلوی دوربین بروند. بنابر اعلام سایت IMDB بودجه فیلم تازه فرهادی ۱۴میلیون دلار است و فیلم به زبان فرانسه در پاریس فیلمبرداری خواهد شد.

از میان عوامل پشت دوربین تنها محمود کلاری ایرانی خواهد بود که در ساخته تازه فرهادی پشت دوربین قرار می‌گیرد. او در «جدایی نادر از سیمین» نیز با این کارگردان همکاری کرده بود و توانست جایزه بهترین فیلمبرداری (قورباغه نقره‌ای) را از جشنواره کمبریج، معتبرترین فستیوال تخصصی فیلمبرداری جهان از آن خود کند.

درحالیکه هنوز کمپانی ممنتو، نام اثر تازه اصغر فرهادی را اعلام نکرده و در همه سایت‌های معتبر سینمایی از فیلم او با عنوان «پروژه بدون نام فرهادی» اسم برده می‌شود اما شنیدیم اصغر فرهادی و دست‌اندرکاران فیلم به نامی موقت برای این پروژه رسیده‌اند.

بر اساس اطلاعات، نام فرانسوی فیلم «´Le Passe» است که معادل آن به زبان فارسی «گذشته» (پیشینه) می‌شود. فرهادی بزودی معادل نام فارسی فیلمش را اعلام خواهد کرد.

این کارگردان این روزها در فرانسه به همراه دو بازیگر فرانسوی و علی مصفا مشغول تمرین است و طبق برنامه‌ریزی انجام شده کمتر از یک ماه دیگر این فیلم کلید خواهد خورد.

«´Le Passe» در حال و هوای «جدایی نادر از سیمین» یک فیلم خانوادگی است.
 


سینما نگار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ