محوریت ریسک راننده به‌جای خودرو در قانون تازه بیمه شخص ثالث

۱۰م اسفند ،

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران:

محوریت ریسک راننده به‌جای خودرو در قانون تازه بیمه شخص ثالث

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران گفت‌: نرخ حق بیمه شخص ثالث پس از اصلاح قانون در سال آینده از خودرو محور بر اساس ریسک راننده تعیین خواهد شد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از فارس، علی شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در مورد مدنظر قرار گرفتن راننده به جای خودرو در محاسبه حق بیمه شخص ثالث در لایحه پیشنهادی این قانون گفت: در قانون فعلی حق بیمه بر اساس نوع خودرو اخذ می‌شود و به اصطلاح، خودرومحور است در حالی کە در لایحه پیشنهادی راننده‌محور خواهد شد.

مدیر بیمه‌های اتومبیل شرکت بیمه ایران افزود: یکی دیگر از مشکلات بزرگ رانندگان تخفیف عدم خسارت خودروهاست کە ما هم طی بخشنامه‌ای اعلام راننده‌محوری در این موضوع کرده‌ایم اما در بعضی موارد پیش می‌‌آید کە مردم از این موضوع ناراضی می باشند.

وی اضافه کرد: بیمه‌گران برائ راننده محور شدن بیمه شخص ثالث اتفاق نظر دارند و پس از تصویب قانون تازه این کار عملیاتی خواهد شد.

به گزارش فارس پس از افزایش ۴۰درصدی نرخ دیه از ابتدای سال جاری،‌ بیمه مرکزی افزایش ۲۵ درصدی نرخ بیمه شخص ثالث را به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد، اما نرخ اعلامی برائ خودروهای مختلف متفاوت است.

نوع خودرو

حق بیمه

خودروی سواری کمتر از ۴ سیلندر

۴٫۱۵۱٫۲۵۰

خودروی سواری ۴ سیلندر (پیکان، پراید و سپند)

۴٫۹۰۰٫۷۸۱

خودروی سواری؛ سایر ۴ سیلندرها

۵٫۷۶۵٫۶۲۵

خودروهای سواری ۶ سیلندر و بالاتر 

۶٫۴۵۷٫۵۰۰

 

 

جمعه ۱۱ اسفند   ۱۰:۵

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ