محور فنوج-تنگ سرحه فاصله بخش فنوج بانیکشهر را ۶۰ کیلومتر کاهش می دهد

۱۶اردیبهشت،

ˈسلیم کدخداˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محور فنوج به تنگ سرحه نیکشهر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی به زودی بازگشایی می گردد.

وی افزود: عملیات اجرایی محور فنوج به تنگ سرحه از طریق کلدر به طول ۳۵ کیلومتر از اواخر سال ۸۸ آغاز شده است.

وی بیان کرد: تاکنون بیشتر این مسیر ساخته شده و تنها چهار کیلومتر آن باقی مانده که با اختصاص به موقع اعتبارات در شش ماه اول سالجاری بازگشایی می گردد.

معاون فرماندار نیکشهر ادامه داد: تاکنون برائ این محور ۱۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

کدخدا اظهار داشت: با بازگشایی این محور مسیر ۱۴۰ کیلومتری فنوج از طریق بخش بنت تا نیکشهر به ۸۰ کیلومتر کاهش می یابد و همچنین مسیر ۱۹۰ کیلومتری فنوج به ایرانشهر از طریق مسکوتان به ۱۲۰ کیلومتر می رسد.

وی گفت: با ساخت و بازگشایی محور فنوج از طریق کلدر به تنگ سرحه علاوه بر کاهش هزینه های سوخت، کم شدن هزینه جابه جایی کالا و مسافر و روان شدن ترافیک و رفت و آمد، سبب کم شدن مسیر استانهای کرمان و هرمزگان و روستاهای بخش فنوج با جمعیت ۴۸ هزار نفر شده و به جاده ترانزیت متصل می گردد.

کدخدا بیان کرد: شهرستان نیکشهر با سه هزار کیلومتر گستره یکی از وسیع ترین شهرستانهای کشور محسوب می گردد و کوهستانی بودن مسیرها، رفت و آمد را برائ روستاییان با مشکل رو به رو کرده است به همین سبب ضروری است اعتبارات ویژه ای برائ عملیات راهسازی و رفع مشکلات مردم اختصاص یابد. ک/۳

۶۵۳

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ