مخابرات: ۱۳درصد مشترکان پیامک تبلیغاتی نمی‌خواهند

۲۶م اسفند ،

 

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در پی انتشار یافتن خبرهای مبنی بر قطع پیامک‌های انبوه خاطرنشان کرد: ارسال پیامک‌ها به هیچ عنوان متوقف نشده و تنها در شیوه انجام این کار تغییراتی صورت گرفته است.
 
داود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ در قبل پیامک‌های انبوه از طریق شرکت ارتباطات سیار و یا بعضی شرکت‌های CP که طرف قرارداد مخابرات می باشند ارسال می‌شد اما از این پس قرار بر آن است که شرکت‌های CP مطابق قبل کار خود را انجام داده و پس از جذب و آماده‌سازی پیامک‌ها برای ارسال آن‌ها را به شرکت ارتباطات سیار بفرستند تا دیگر شاهد ارسال پیامک‌های تبلیغاتی برای شماره‌هایی که اعلام کرده‌اند علاقه‌ای به دریافت این پیامک ها ندارند، نباشیم.
 
وی با تاکید بر این‌که در شیوه تازه تغییری از نظر هزینه‌ها ایجاد نمی‌شود، اظهار کرد: تنها تفاوتی که میان این دو شیوه وجود دارد آن است که از این پس مشترکان به جای آن که از چند مرجع پیامک تبلیغی دریافت کنند تنها از یک منبع پیامک می‌گیرند.
 
زارعیان دربارهٔ سبب چنین اقدامی توضیح داد: بسیاری از مشترکان خواسته بودند که پیامک‌های تبلیغاتی برای آن‌ها ارسال نشود اما با این وجود گاه این اتفاق رخ می‌داد و سبب نارضایتی بعضی از مشترکان شده بود.
 
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در ادامه در پاسخ به این سوال که این عده چند درصد مشترکان را تشکیل می‌دادند که اکنون برای آن‌ها چنین تصمیمی گرفته شده اظهار کرد: اکنون حدود ۱۳ درصد مشترکان اعلام کرده‌اند که علاقه‌ای به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ندارند.
 
وی همچنین یادآور شد: در این زمینه پیش از این نظرسنجی صورت گرفته بود تا براساس آن هر یک از کاربران که علاقه‌ای به دریافت پیامک تبلیغاتی ندارند این موضوع را اطلاع دهند اکنون هم شماره تماس ۰۹۹۹۰ آماده پذیرش دیدگاه کاربران مبنی بر این موضوع است.
 
زارعیان بار دیگر خاطرنشان کرد: در نهایت هیچ محدودیتی در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ایجاد نشده و تنها کمی شیوه این کار تغییر کرده است.
 
وی در پاسخ به این سوال که چرا در این زمینه اطلاع رسانی صورت نگرفته است، اظهار کرد: از آنجا که این موضوع برای مشترکان محدودیتی ایجاد نمی‌کند لزومی به اطلاع رسانی نبود. چرا که اکنون تنها روش کار تغییر کرده و به جای آن‌که سه شرکت CP به همراه شرکت ارتباطات سیار پیامک‌ها را ارسال کند از این پس شرکت ارتباطات سیار آن‌ها را ارسال خواهد کرد.
 
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که آیا اعمال چنین تصمیماتی سبب دلسردی بخش خصوصی و بی انگیزه شدن آن‌ها نخواهد شد، گفت: قطعا اگر محدودیتی در فعالیت این شرکت‌ها ایجاد می‌شد آن‌ها هم دلسرد می‌شدند اما اکنون هیچ محدودیتی ایجاد نشده و تنها شیوه این کار تغییر کرده است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ