مخالفت ترافیکی احمدی نژاد به نفع مردم

۲۹م دیماه ،

دبیر شورای عالی ترافیک با اشاره به مخالفت رئیس جمهور با افزایش محدویتهای ترددی در هنگام آلودگی هوا گفت: به اعتقاد رئیس جمهور بعضی از ترددهای محلی بر روی ازدحام خودروها در معابر تاثیری ندارد و نباید با افزایش محدودیتها مردم را به زحمت انداخت.

خبرگزاری مهر: دبیر شورای عالی ترافیک با اشاره به مخالفت رئیس جمهور با افزایش محدویتهای ترددی در هنگام آلودگی هوا گفت: به اعتقاد رئیس جمهور بعضی از ترددهای محلی بر روی ازدحام خودروها در معابر تاثیری ندارد و نباید با افزایش محدودیتها مردم را به زحمت انداخت.

مجتبی شفیعی با اشاره به پیشنهاد اجرای طرح زوج و فرد سراسری خودروها در تمام طول سال از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: ایجاد محدودیت در تردد به عنوان آخرین راه حل مشکلات ترافیکی و آلودگی هواست و زمانی کە راهکارهای بلند مدت و پیشگیرانه جواب نمی دهد مدیریت عرضه آغاز می گردد.

وی با بیان این کە درشرایطی کە ما آلودگی هوا داریم چاره ای جز استفاده از راهکارهای کوتاه مدت و ایجاد محدودیتهای ترافیکی نداریم گفت: اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منازل در طول سال باید توسط شورای عالی ترافیک بررسی و به تصویب برسد و در این صورت است کە قابلیت اجرایی دارد.

دبیر شورای عالی ترافیک با اشاره به اینکه کمیته اضطرار تنها در زمان های ناسالم بودن هوا می تواند این محدودیت ها را اعمال کند گفت: در شرایط عادی کە هوا در وضعیت سالم قرار دارد این گونه طرح ها باید به تایید شورای عالی ترافیک برسد کە پیش از این هم این موضوع مطرح شد و مورد موافقت قرار نگرفت.

شفیعی با بیان اینکه باید بررسی شود چنین تصمیمی چند درصد بر کاهش آلودگی هوا تاثیر دارد و در مقابل چه میزان هزینه و زحمت برائ شهروندان ایجاد می کند گفت: مطمئنا این گونه طرح ها برائ کل سال راههای کارشناسی نیست اما می توان تصویب کرد کە هر زمان آلودگی هوا به مرز اخطار رسید چنین محدودیتهایی خود به خود اعمال شود.
 
دبیرشورای عالی ترافیک با تاکید بر اینکه طرحهای محدودیت زا طرح های موقتی و مسکنی می باشند گفت: استفاده از خودروهای شخصی به نوعی فرهنگ در جامعه ما تبدیل شده است کە باید کاری کنیم کە این فرهنگ به سمت استفاده از حمل ونقل عمومی سوق پیدا کند .آن زمان مسوولان مربوطه به دنبال افزایش تقاضا مجبور به توجه به حمل ونقل عمومی و افزایش خدمات کیفی می شوند.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ