مدیران مدارس خرید روپوش دانش آموزان را اجباری نکنند

جامعه

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مدیران مدارس خرید روپوش دانش آموزان از یک تولیدی مشخص را اجباری نکنند و اولیای دانش آموزان را زیر فشار قرار ندهند.

ˈفرناز بیگیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دستورالعملی درباره رنگ پوشش دانش‌آموزان وجود ندارد و انتخاب رنگ مانتو یا لباس دانش آموزان پسر سلیقه‌ای و بر عهده مدیر مدرسه است.

به گزارش ایرنا با آغاز فصل مدارس همه ساله موضوع انتخاب رنگ روپوش در برخی مناطق به دغدغه ای برای شهروندان تبدیل می شود درحالی که براساس مقررات آموزشی، مدیران مدارس باید تنها مدل موردنظر را به اولیا ارایه دهند زیرا برخی والدین خود امکان تهیه روپوش را دارند.

معاون آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه همه آمادگی ها برای آغاز سال تحصیلی و جشن شکوفه ها در روز ۲۹شهریورماه فراهم است، گفت: با تشکیل کمیته‌ها و برگزاری نشست های متعدد با مدیران ستاد تحول مناطق، از آماده بودن مدارس برای ابتدای مهر اطمینان حاصل شده است.

وی ادامه داد: یک تیم ۱۹ نفره به مناطق شهر تهران اعزام شده اند تا از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و تلاش همکاران مناطق و مدیران مدارس برای آغاز سال تحصیلی باشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهر تهران تعداد مدارس دو نوبته در سال تحصیلی جدید را ۱۲۱ مدرسه عنوان و پیش بینی کرد که این تعداد امسال کاهش یابد.


اخبار جامعه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ