مدیرعامل بانک خبر داد: سود بانک آرین از محل سرمایه‌گذاری در اوراق مشارکت

۰۹اردیبهشت،

مدیرعامل بانک آرین از تحقق سود بیش از ۵۰ ریالی در این بانک در پایان سال مالی ۹۱ خبر داد و گفت: این سود در پی خریداری اوراق مشارکت حاصل شده است.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، غلامحسن اصغرزاده زعفرانی گفت: پس از افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی این شرکت و عدم پذیرش آن توسط بانک مرکزی که منجر به عودت ۱۳۰ میلیارد تومانی وجوه حاصله به خریداران این سهام شد، ۷۰ میلیارد تومان سرمایه اولیه در حساب این شرکت باقی ماند.

وی افزود: لذا با توجه به عدم صدور مجوز برائ انجام فعالیت بانکداری و به سبب تصمیمات مجمع عمومی عادی شرکت در پایان سال مالی ۹۰، مدیریت شرکت تصمیم گرفت تا با تعیین تکلیف شرکت این مبلغ را صرف خرید اوراق مشارکت کند و بر این اساس به ازای هر سهم سودی ۵۰ تا ۶۰ ریالی محقق شد.

وی درمورد بازگشایی نماد این شرکت در بازار پایه گفت: با توجه به عدم تمایل بعضی از سهامداران برائ ماندن در سهام این شرکت، از بورس تقاضا شد تا نماد بانک را در بازار پایه باز کند و در این خصوص نیز با یکی از شرکت‌های کارگزاری برائ بازارگردانی آن مذاکره کرده‌ایم.

وی در مورد شکایت سهامداران بانک آرین به دیوان عدالت اداری ابراز کرد: در مجمع سال قبل این ماموریت از سوی سهامداران بر عهده ما گذاشته شد که جهت حفظ منافع سهامداران، چه از طریق مذاکره با بانک مرکزی و چه از طریق سایر مراجع قانونی اقدامات لازم صورت پذیرد که اقداماتی نیز در این زمینه به عمل آمده و نتیجه این پیگیری‌ها در مجمع عمومی به اطلاع سهامداران خواهد رسید تا در این مجمع در مورد انحلال یا تغییر فعالیت بانک آرین نیز تصمیم گیری شود.

زعفرانی در برابر این سوال که در صورت عدم انحلال، فعالیت این بانک در قالب چه موضوعی تعریف خواهد شد ابراز کرد: با توجه به آن که فعالیت این شرکت باید در بازار سرمایه تعریف شود، این شرکت می‌تواند به شرکت سرمایه گذاری یا تامین سرمایه تغییر فعالیت دهد و اگر هم مجمع عمومی تصمیم بر منحل شدن بانک بگیرد، با تعیین مدیر تسویه این مساله انجام خواهد شد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ