مدیرعامل سایپایدک:عملکرد تعمیرگاههای مرکزی شایسته قدردانی است

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیرعامل سایپایدک با تأکید بر اهمیت تربیت نیروهای متخصص و کارآمد در تعمیرگاههای مرکزی، جهت‌گیری‌های این مدیریت در پرورش تعمیرکاران متخصص و کاردان را مورد قدردانی قرار داد

خبراقتصادی:به گزارش روابط عمومی سایپایدک، محمدحسن گرمان که در دو برنامه جداگانه از تعمیرگاههای مرکزی ۱ و ۳ بازدید می‌کرد، گفت: سرعت و کیفیت خدمات که دو عامل مهم مورد نظر مشتریان است با تربیت نیروهای متخصص و کارآمد قابل دستیابی است تا با افزایش راندمان کاری، رضایت مشتریان نیز افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: مدیران و کارکنان تعمیرگاههای مرکزی در تمام سطوح با همت و پشتکار خود توانستند پس از سالها زیاندهی، تعمیرگاههای مرکزی را به سودآوری پایدار برسانند.

گرمان گفت: یکی از راههایی که پایداری سودآوری در تعمیرگاههای مرکزی را ممکن می‌سازد، بهره‌گیری از تمام توان و ظرفیت‌های تعمیرگاههای مرکزی است که به این امر مهم توجه ویژه‌ای شده است.

به گفته مدیرعامل سایپایدک، فعالیت‌های تعمیرگاههای مرکزی در تمام بخش‌ها مثبت و قابل دفاع است و بخش صافکاری و نقاشی به فعالیت‌ها و برنامه‌های جدی‌تری نیاز دارد.

گرمان ضمن تشکر و قدردانی از کارکنان تعمیرگاههای مرکزی، آنها را اشخاصی خدوم و با ارزش توصیف کرد و گفت: با ادامه این فعالیت‌ها که سبب افزایش رضایت مشتری و رونق کسب و کارهای تازه در تعمیرگاههای مرکزی شده است،‌ بر خود واجب می‌دانم که قدردان زحمات تمام دست‌اندرکاران مربوطه باشم.

بنابراین گزارش، در این بازدید مهندس پناهی قائم مقام مدیرعامل سایپایدک و چند تن از مدیران حضور داشتند.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ