مدیرعامل مایکروسافت بازنشسته می‌شود

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت، اعلام کرد قصد دارد خود را تا ۱۲ ماه آینده بازنشسته کند.
 
FILE - Microsoft CEO Steve Ballmer speaks at a Microsoft event in San Francisco, Wednesday, June 26, 2013. Ballmer, who helped build Microsoft into a technology empire and then struggled to prevent it from crumbling under his own leadership, will retire within the next 12 months. The world's biggest software company did not name a successor. Microsoft Corp.'s stock shot up 9 percent in premarket trading following the news. (AP Photo/Jeff Chiu, File)
 
 
به گزارش فارس به نقل از NEW YORK (AP   استیو بالمر، مدیر عامل شرکت مایکروسافت که به بیل گیتس کمک کرد تا این شرکت  را از یک شرکت کوچک به بابزرگتین شرکت رایانه‌ای جهان تبدیل کند، روز جمعه اعلام کرد که تا یک سال آینده بازنشسته می‌شود.
 
مایکروسافت و شرکت‌های فعال دیگر در زمینه رایانه تلاش دارند تا فعالیت خود را به طور ویژه‌ای در زمینه گوشی‌های هوشمند و رایانه لوحی متمرکز کنند.
 
شرکت رایانه‌ای مایکروسافت در ۱۳ سال مدیریت  بالمر، رشد اقتصادی موفقیت‌آمیزی داشته ولی در سال‌های اخیر انتقادهایی هم به نحوه فعالیت این شرکت مطرح شده بود.
 
منتقدان بالمر، او را در عقب ماندن در عرصه رقابت‌های تازه بی‌تاثیر نمی‌دانند و عرضه ویندوز ۸ در واقع پاسخی به این انتقادات بود.
 
منتقدان معتقدند مایکروسافت از رقبای خود، شرکت‌های اپل و گوگل، در بازار ابزارهای همراه همچون گوشی تلفن و رایانه لوحی  عقب افتاده است.
 
در حالی که سیستم عامل ویندوز در اکثریت قابل‌توجه رایانه‌های شخصی به کار گرفته شده، مایکروسافت در بازار رو به رشد رایانه لوحی و تلفن‌های هوشمند تاثیر اندکی داشته است.
 
هنگامی که بالمر در ژانویه سال ۲۰۰۰، سکان مایکروسافت را به دست گرفت، ارزش سهام این شرکت بیش از ۶۰۱ میلیارد دلار بود  امروز ارزش این شرکت به بیش از نیمی از آن یعنی حدود ۲۷۰ میلیارد دلار رسیده است.
 
بالمر، ۵۷ ساله  در بیانیه‌ای اعلام کرد که زمانی از مدیر‌عاملی مایکروسافت کنار می‌رود که جایگزینی برای او پیدا شود و به این منظور کمیته ویژه‌ای تشکیل شده که بیل‌گیتس، بنیانگذار مایکروسافت هم عضو آن است.
 
پس از اعلام این خبر، سهام مایکروسافت  9 درصد افزایش یافت.
 
بالمر در بیانیه خود برای بازنشستگی اعلام کرده که مایکروسافت در حال حرکت در یک جهت تازه است و نیاز به یک مدیر عامل دارد تا مدت طولانی‌تری بتوان مدیریت این شرکت را بر عهده بگیرد.
 
بالمر و گیتس در سال ۱۹۷۳ در دانشگاه هاروارد با یکدیگر آشنا شدند و او در ۱۹۸۰ به مایکروسافت پیوست.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ