مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو : مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو : مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو :
مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر اینکه تثبیت قیمت خودرو به صورت دستوری صورت نگرفته است، گفت: تثبیت قیمت خودرو از سوی دولت، دستوری نبوده است و به عنوان تولیدکننده، با افزایش قیمت مخالفیم چراکه هرچقدر قیمت افزایش یابد، تقاضا کمتر می شود.

به گزارش«پرشین خودرو»، هاشم یکه‌زارع در خصوص وضعیت بازار خودرو در هفته های آینده با توجه به تخصیص ارز مبادلاتی به خودروسازان گفت: با تولیدی که امسال برای دستیابی به ۶۰۰ هزار دستگاه برنامه ریزی شده است، عرضه خودرو برای مردم بیشتر خواهد بود و مردم راحت تر می توانند خریدهای خود را انجام دهند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: با توجه به ارز مبادلاتی اختصاص یافته به خودروسازان، امسال سالی خواهد بود که می توان به مشتریان خوش قول باشیم.
وی در خصوص تاثیر ارز مبادلاتی بر قیمت خودرو تاکید کرد: تا پیش از این، قیمت تمام شده خودرو زیر قیمت شورای رقابت بود در حالی که ارز مبادلاتی نیز تخصیص نمی یافت، بنابراین حال که ارز مبادلاتی تخصیص داده شده، کمک زیادی به تثبیت قیمت خودرو خواهد شد؛ به خصوص اینکه تیراژ تولید امسال نسبت به سال گذشته، ۶۷ درصد رشد داشته است؛ بنابراین امسال تثبیت قیمت را خواهیم داشت.
به گزارش مهر، یکه زارع ادامه داد: تثبیت قیمت خودرو دستوری نبوده است و ما به عنوان تولیدکننده خودرو، اصولا با افزایش قیمت مخالفیم؛ چراکه هرچقدر قیمت را افزایش دهیم، باعث می‌شود که تقاضا کمتر شود و مشتری کمتری داشته باشیم، بنابراین اگر شرایطی فراهم شود که قیمت تمام شده پایین آید، خودروسازان ۱۰۰ درصد موافق تثبیت قیمت هستند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *