مدیرکل بنیاد مسکن فارس:بیش از ۱۳ هزار واحد مسکن روستایی فارس نوسازی شده است

۲۶فروردین۱۳،

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهندس علی نقی لقمانی، دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، ضمن قدردانی از بانک های عامل به سبب پرداخت تسهیلات ساخت این واحدها افزود: برائ نوسازی این واحدهای مسکونی، یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد چهار و پنج درصد در اختیار روستائیان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بخش مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز، سال قبل هفتهزار و ۱۴۳ واحد با یکهزار و ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات و هزینه کرد کلی سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

لقمانی گفت: در بحث واگذاری زمین در روستاهای استان نیز بنیاد مسکن فارس با واگذاری بیش از چهار هزار قطعه زمین در بین دیگر استان های کشور مقام اول را به خود اختصاص داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس اضافه کرد: عمده این زمین های واگذاری شده نیز هم اینک در حال ساخت است که امیدواریم در سال جاری شاهد بهره برداری از تمام این واحدهای مسکونی باشیم.

وی، اجرای طرح های هادی روستایی در روستاهای فارس را از دیگر فعالیتهای بنیاد بنیاد مسکن فارس ذکر کرد و افزود: بر همین اساس، در سال قبل در ۲۰۹ روستا کارهای نیمه تمام اجرا و در ۲۷ روستا نیز کارهای تازه آغاز شد.

لقمانی افزود: در مجموع در ۲۳۶ روستای استان طرح های هادی شامل زیرسازی معابر، اجرای جدول، پیاده رو سازی، جابجایی شبکه های برق و پل سازی یا آغاز شده یا به اتمام رسیده انجام شد.

او گفت: برائ اجرای این طرح ها رقمی در حدود ۱۸۰ میلیارد ریال تهسیلات در نظر گرفته شده که تاکنون ۶۲ میلیارد ریال آن تخصیص یافته و تلاش می کنیم که مابقی تسهیلات نیز در سال جاری جذب شود.

لقمانی افزود: در بحث مطالعه طرح هادی روستایی نیز هم اینک ۸۶ درصد روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان دارای طرح هادی مصوب می باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس ادامه داد: برائ اجرای ۱۶۹ طرح روستایی در این روستاها رقمی در حدود شش میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: آن ۱۴ درصد روستاهای فاقد طرح هادی نیز عمدتا از روستاهای کوچک با تعداد خانوارهای کم می باشند که امیداریم طرح هادی برائ این روستاها نیز تهیه شود.

لقمانی، تعداد واحدهای مسکن روستایی مقاوم سازی شده در فارس را ۱۸۵ هزار واحد دانست و گفت: به روستائیان و مالکان حدود ۱۵۰ هزار واحد غیرمقاوم سازی شده استان نیز پیشنهاد می گردد که قبل از وقوع هرگونه اتفاق ناگوار و هرچه زودتر برائ دریافت تسهیلات و مقاوم سازی منازل خود اقدام کنند.

او گفت: با پیگیری های صورت گرفته، هفته قبل، تسهیلات مقاوم سازی ۳۰ هزار واحد مسکن روستایی سهمیه سال ۹۱ تامین اعتبار شد.

لقمانی در خصوص طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ (ع) نیز گفت: اجرای این طرح که از اعتبارات ملی برخوردار است به بنیاد مسکن استان واگذار شده است.

او اضافه کرد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این طرح به بهترین شکل ممکن اجرا شود.ک/۲

۶۷۸/ ۶۶۷

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ