مدیرکل زندان‌های کردستان خبر داد: ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از زندانیان آزاد شده

1011-1.jpg

مدیرکل زندان‌های کردستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون برای تعداد زیادی از زندانیان آزاد شده از زندان‌های این استان زمینه اشتغال فراهم شده است.

اسدالله گرجی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه کردستان، اظهارکرد: مراکز مراقبت بعد از خروج زندان‌ها می‌تواند گام موثری در عدم بازگشت مجدد مددجویان باشند و زمینه پذیرش مددجو را در جامعه فراهم کند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ قابل توجهی برای اشتغال مددجویان هزینه شده که امید است، در آینده نیز تلاش بیشتری برای جذب اعتبارات برای اشتغالزایی مددجویان صورت گیرد.

این مقام مسوول یکی از عوامل مهم در بازگشت دوباره مددجویان را بیکاری و مشکل اقتصادی خواند و افزود: اگر بتوان زمینه کار و اشتغال زندانیانی را که در زندان‌ها مهارت‌های مختلف را کسب می‌کنند فراهم کرد، به جرات می‌توان گفت که آمار جمعیت کیفری و وقوع جرم در جامعه کاهش خواهد یافت.

وی هم‌چنین از تعامل مثبت و سازنده زندان‌های استان کردستان با دستگاهای حمایتی در این استان خبر داد و گفت: هر چقدر ارتباط و تعامل با دستگاه‌های خدمت رسان و حماتی بیشتر باشد اشتغال، آموزش و حرفه‌آموزی در زندان‌ها با کیفیت بیشتری ارائه خواهد شد.

گرجی‌زاده افزود: کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان‌ها با ایجاد زمینه‌های اشتغال و اطلاع رسانی به مددجویان به منظور اختصاص تسهیلات مرکز مراقبت بعد از آزادی به عنوان اهرمی بسیار کارساز و امید بخش در زندان‌ها مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای مناسب حرفه‌آموزی و اشتغال در زندان‌ها زمینه ساز کاهش آسیب در زندان‌ها را فراهم و نهاد حمایتی چون مرکز مراقبت با اعطای تسهیلات بعد از آزادی زندانی این فرایند را در جامعه تکامل می‌بخشد و بازتاب این اشتغالزای ایجاد امنیت برای جامعه و جهت بخشی به زندگی مددجویان آزاد شده و خانواده آنهاست.

مدیرکل زندان‌های کردستان در پایان یادآور شد: تعامل خوب مرکز مراقبت با موسسه مالی و اعتباری مهر زمینه ساز این مهم بوده است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ