مدیر عامل جنرال موتورز از دلایل ورشکستگی دیترویت می گوید

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

اکرسون مدیر عامل جنرال موتورز می گوید هر چه فرایند ورشکستگی شهر دیترویت زودتر انجام شود، هم برای شهرو هم برای وضعیت صنعت خودرو بهتر است

خبراقتصادی: به گزارش یو اس ای تودی، مدیر عامل جنرال موتورز در باره وضعیت پدید آمده در شهر دیترویت ایالت میشیگان می گوید: «موضوع اصلی این جا اقتصاد کلان است. صنعت خودرو به طور کلی خوب عمل نمی کرد. به خاطر آن که خودروسازان خود را از ورشکستگی نجات دهند مجبور به تغییر ساختار شدند که سبب از دست رفتن مشاغل در این ایالت و در  صنعت خودرو شد. به همین سبب منبع اصلی اخذ مالیات هم دود و نابود شد.

اکرسون مدیر عامل جنرال موتورز در این مصاحبه همچنین گفت: از زمانی که دیترویت اعلام ورشکستگی کرد، پیامد فوری و ناگهانی به ویژه از نقطه نظر مالی دامن جنرال موتورز را نگرفت اما برای همه بهتر است که فرایند ورشکستگی با سرعت بیشتری طی شود. هر چقدر این فرایند سریع تر شکل بگیرد امکان بازسازی بهتری فراهم می آید و برای شهر و صنعت خودرو بهتر است.

چون فرایند شکل گیری این ورشکستگی کوتاه نبوده، رفع آن هم آسان و کوتاه نخواهد بود. مهاجرت استعدادها در طی زمان طولانی به وقوع پیوسته و جذب دوباره استعدادها در کوتاه مدت ممکن نیست. در ضمن این شهر بیش از ۱۸ میلیارد دلار بدهی روی هم انباشته کرده است.

اکرسون که سکان جنرال موتورز ورشکسته را از سال ۲۰۱۰ به دست گرفت می گوید: در دهه ۱۹۶۰ شهر دیترویت در آمریکا حکم سیلیکون ولی امروز را داشت و هم مهندسان علاقه داشتند به دیترویت بروند. اما از دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ با ظهور رقبای سرسخت خارجی، خودروسازان آمریکایی واکنش مناسبی به این رقابت نشان ندادند. با کاهش مشاغل در دیترویت پایگاه درآمدی دولت به ویژه اخذ مالیات رو به کاهش گذاشت.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *