مذاکرات هسته‌ای نتیجه ۱۰ سال مقاومت جمهوری اسلامی است/ اگر “فردو” نبود مذاکرات جدی نمی‌شد

آذر ۱۳۹۹

یک کارشناس سیاسی با بیان اینکه مذاکرات اخیر نتیجه مقاومت و پیشرفت‌های ۱۰ ساله جمهوری اسلامی است، گفت: امروز اگر ۱۹ هزار سانتریفیوژ و فردو را نداشتیم، طرفین مذاکره به جدی بودن فعالیت‌های ما پی نمی‌بردند.

“مهدی فضائلی” در گفتگو با خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اخیر در ژنو و به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته‌ای ایران اظهار داشت: ۱+۵ به این نتیجه رسید که جمهوری اسلامی در مسیر تثبیت توانمندی خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

وی با بیان اینکه غرب به نتایج مثبت تحریم‌ها علیه کشورمان واقف بوده است، ادامه داد: تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران سرعت رسیدن به توانمندی‌های بالاتر هسته‌ای را سبب شد و نشان داد که آن‌ها خود نیازمند توافق با ایران می باشند.
 
این کارشناس سیاسی با اشاره به فضای  مناسبی که  توسط قدرت‌های بین‌المللی از طریق تصحیح ذهنیتشان نسبت به ایران صورت گرفته است، تاکید کرد: از آغاز به کار دولت تازه تاکید بیشتری بر مسائل سیاست‌خارجی بود و این اراده سیاسی برای رسیدن به تصمیم نهایی در دیپلمات‌های ما وجود داشت.

فضائلی با اشاره به موانع و بهانه‌تراشی‌هایی که طرفین غربی در راستای مذاکرات هسته‌ای انجام داده‌اند، بیان داشت: گذر از موانع و رفع بهانه‌های غرب به واقع کار دشواری بود.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه ایران در شرایط ناعادلانه دنیا قرار گرفته در حالی که هیچ نشانه‌ای از غیرصلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ما وجود ندارد، تصریح کرد: مذاکرات اخیر نتیجه مقاومت و پیشرفت‌های ۱۰ ساله جمهوری اسلامی است که اگر این ایستادگی‌ها نبود، مذاکرات تا این حد جدی نمی‌شد.
 
فضائلی با بیان اینکه در صحنه به نمایش‌گذاشتن قدرت‌های جهانی ایران به عنوان بازیگر علمی توانایی ایفای نقش خواهد داشت، خاطرنشان کرد: امروز اگر ۱۹ هزار سانتریفیوژ، فردو، غنی‌سازی ۲۰ درصدی، سانتریفیوژ نسل دوم نداشتیم، طرفین مذاکره به جدی بودن فعالیت‌های ما پی نمی‌بردند.
 
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن