مراجع از دولت عراق ناراضی هستند

تاریخ انتشار: ۷ February 2016 | 12:01 pm

مراجع از دولت عراق ناراضی هستند
 

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان این که خودداری مرجعیت شیعیان از اعلام مواضعش در قبال مسائل کشور نشان دهنده نارضایتی از عملکرد دولت است اعلام کرد، دولت عراق نتوانسته‌ با خواسته‌ها و آرمان‌های مرجعیت هم گام باشد.

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی در بغداد اعلام کرد، خودداری مرجعیت از صحبت کردن درباره مواضع خود در قبال حوادث جاری در کشور نشانه‌ای آشکار از نارضایتی‌شان است.

وی افزود، دولت در تحقق اصلاحات کند عمل می‌کند و دولت نتوانسته است با خواسته‌های مرجعیت هم قدم باشد.

وی تصریح کرد، مرجعیت چیزی جز نصیحت و منفعت عمومی را نمی‌خواهد و خود هیچ منفعت شخصی ندارد. مرجعیت زود مشکلات عراق در زمینه فساد و سهمیه بندی‌هایی و منافع گروهی را تشخصی داد.

عمار حکیم از دولت خواست تا در مسیر اصطلاحات قدم بردارد و به کسانی که از این اصلاحات ضرر می‌بینند، اهمیت ندهد، اگر هدف تحقق منفعت عمومی است.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق بر حمایت خود از تحقق اصلاحات و تشویق به اصلاحات جهت فراهم کردن فرصت اصلاح در کشور تاکید کرد.

پیشتر مرجعیت دینی شیعیان عراق روز جمعه دیدگاه خود در مورد وضعیت سیاسی را در خطبه هفتگی نماز جمعه مطرح نکرده و اعلام کرد که مرجعیت تصمیم گرفته به صورت موقت،‌ اعلام موضعگیری‌های خود نسبت به حوادث جاری کشور را متوقف کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ