مرتضوی: حقوق بازنشستگان باید به ۷۰۰ هزارتومان افزایش ‌یابد

 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و رئیس هیات مدیره شستا افزایش حداقل حقوق بازنشستگان تا ۷۰۰ هزار تومان را از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: این افزایش باید با پشتیبانی شستا هرچه زودتر انجام می‌شود تا کسانی که حداقل‌های قانونی پرداخت بیمه و سنوات را در سازمان تأمین اجتماعی داشته‌اند حقوق و مزایای آنها کمتر از ۷۰۰ هزار تومان نباشد.

به گزارش ایسنا، سعید مرتضوی در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با بیان اینکه ارزش ذاتی و واقعی شستا ۲۵ هزار میلیارد تومان معادل ۲۵۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: این شرکت در تاریخ ۶/۱/۱۳۶۵ با سرمایه ثبت شده‌ای معادل ۲۰ میلیارد ریال با موضوع فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی و تحصیل سود از محل ذخائر سازمان تأمین اجتماعی تأسیس شده و سرمایه ثبت شده فعلی شرکت معادل ۳۹ هزار میلیارد ریال معادل ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است. بر اساس تابلو بورس نیز ارزش شستا ۱۲ هزار میلیارد تومان معادل ۱۲۰ هزار میلیارد ریال است.

وی مدیریت کارآمد منابع مالی بر ذخائر سازمان با رویکرد سودآوری و ارزش افزوده حداکثری را هدف اصلی از تأسیس شستا دانست و افزود: اهم راهبردهایی که برای این مجموعه مهم اقتصادی و سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده حرکت به سمت کاهش تصدی‌گری، حضور در عرصه فن‌آوری در بازار، نظام‌مندسازی امور مدیریتی، ایجاد محوریت برای نظارت مؤثر و تخصصی بر پیشرفت فیزیکی و مالی طرح‌ها، ورود به بازارهای مالی وسرمایه‌ای بین المللی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعاتی است.

وی پاسخگویی به مالکین اصلی سرمایه تامین اجتماعی که بیمه‌شدگان این سازمان هستند و همچنین اثرگذاری سازنده در اقتصاد کشور را از دیگر اولویت‌ها بیان کرد و ادامه داد: در حال حاضر شستا دارای هفت هلدینگ دارویی، سیمان، صدرتأمین، صبا تأمین، گروه ساختمان و حمل و نقل تأمین، صنایع پتروشیمی و نفت و گاز، و صنایع عمومی تأمین است که شستا راهبری و نظارت مستقیم این هلدینگ‌ها را بر عهده دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بررسی وضعیت شرکت‌های زیرمجموعه شستا خبر داد و گفت: در این رابطه برنامه‌ریزی مناسبی صورت گرفته و تقسیم‌بندی چهارگانه‌ای انجام شده است که بر اساس آن ۱۲۶ شرکت در گروه‌های زیان ده، کم بازده، کوچک مقیاس و خارج از استراتژی سامان‌دهی شده و مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

مرتضوی با بیان اینکه فروش یا سامان‌دهی این شرکتها کار بسیار مهمی است اظهار داشت: اجرای این برنامه تحول در شستا را به دنبال دارد و مدیران این مجموعه باید با شجاعت و ریسک پذیری این تحول سازنده را انجام دهند و مدیرعامل جدید شستا برنامه‌ریزی موثر و خوبی در این رابطه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه با یادآوری برنامه‌ای که در زمان معارفه خود در رابطه با حوزه اقتصادی تامین اجتماعی ارائه داده است، گفت: چهار بند از برنامه‌های حوزه اقتصادی به شستا مربوط می‌شود که تمرکز سرمایه‌گذاری‌های سازمان و شرکت‌های وابسته بر حوزه‌هایی که به رفع تحریم‌های کشور منجر شده و شرکت‌های سازمان به بازوی بزرگ نظام برای رفع تحریم‌ها تبدیل شوند از جمله مهم‌ترین این برنامه‌هاست.

وی ایجاد و راه اندازی فعالیت‌های جدید اقتصادی در حوزه فناوری‌های نوین، اتمام پروژه‌های شرکت‌های وابسته با تمرکز بر اتمام پروژه‌های صنعت نفت و گاز و فروش شرکت‌های کم بازده و زیان دهی که نتوانند سود دهی و خدمات رسانی خود را به سطح مطلوبی برسانند از طریق بورس و فرا بورس را از دیگر برنامه‌های مربوط به شستا عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اجرای برنامه‌ها و تحقق اهداف این سازمان را وابسته به موفقیت شستا ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که مدیران سخت کوش این مجموعه با تلاش مضاعف نسبت به تحول اساسی در این مجموعه اقدام نمایند تا سازمان تأمین اجتماعی بتواند نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اقدام مؤثری که مورد انتظار ریاست محترم جمهوری است، بعمل آورد و با پشتیبانی شستا هرچه زودتر حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد تا کسانی که حداقل‌های قانونی پرداخت بیمه و سنوات را در سازمان تأمین اجتماعی داشته اند حقوق و مزایای آنها کمتر از ۷۰۰ هزار تومان نباشد.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *