مردم برای انجام عمل جراحی لوزه بلاتکلیف می باشند

آذر ۱۳۹۹

پزشکان به دلیل غیر واقعی بودن تعرفه ها و وضعیت بیمه ها ی کشور و وجود بیمه ۱۱۴ میلیونی حاضر به انجام عمل جراحی لوزه نیستند.

امان الله صفوی نائینی بنیانگذار بخش گوش، حلق در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه به سبب غیر واقعی بودن تعرفه ها بسیاری از پزشکان حاضر به انجام جراحی لوزه نیستند، افزود: متاسفانه در شرایط کنونی که بیمه ها آنطور که شایسته است به وظایفشان عمل نمی کنند، پزشکان نیز برای انجام عمل جراحی با هزینه کم با مشکل روبرو می باشند و تمایل ندارند که برای تعیین دستمزد مقابل مردم قرار گیرند.

وی در ادامه اذعان داشت: هم اکنون مردم برای انجام عمل جراحی لوزه با مشکل روبرو می باشند، چرا که طبق تعرفه دستمزد این عمل برای پزشکان ۱۲ هزار تومان تعیین شده و این در حالی است که دیه هر انسان ۱۱۴ میلیون تومان است.

صفوی نائینی تصریح کرد: مردم به سبب اطلاع رسانی اشتباه در سطح جامعه تصور می کنند که عمل لوزه بسیار ساده بوده، در حالیکه این عمل یکی از پرمشغله ترین عمل های جراحی است که مسئولان در تعیین تعرفه به آن توجه نمی کنند، بنابراین با تقویت سیستم بیمه کشور و واقعی شدن تعرفه ها این قبیل مشکلات کنونی حوزه سلامت نیز برطرف خواهد شد./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *