مردم طلای با عیار بالاتر را بیشتر می‌پسندند

۲۳ آبان ،

بینا- رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: نکته منفی کاهش عیار طلا، رفتن توجه خریداران به طلای خارجی است، زیرا مردم طلای با عیار بالاتر را بیشتر می‌پسندند.
به گزارش تفسیری بینا، محمد کشتی‌آرای، در خصوص پیشنهاد عرضه طلای ۱۴ عیار به فارس اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که این کار ایجاد می‌کند، استفاده بیشتر از طلای خارجی است و این سبب زیان فعالان صنعت طلا در کشور می‌شود.
وی ادامه داد: راه منطقی کاهش قیمت مصنوعات طلا در شرایط فعلی، کاهش وزن آنهاست، با این اقدام هم پول کمتری توسط مشتری پرداخت خواهد شد و هم دیگر مشکل کاهش عیار وجود ندارد.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در همین مورد گفت: کاهش عیار طلا به سادگی امکان‌پذیر نیست، بلکه باید بعضی استانداردهای سازمان استاندارد در این زمینه تغییر کند و همچنین سلیقه و نظر مردم در این باره لحاظ شود، زیرا آنها مصرف‌کنندگان اصلی این محصولات می باشند.
کشتی آرای خاطرنشان کرد: اعضای اتحادیه طلا و جواهر به عده محدودی خلاصه نمی‌شوند، بلکه فعالان این بخش در همه استان‌ها باید در این باره اظهار نظر کنند و در مجموع اگر نتیجه‌ای حاصل شد، در همان جهت باید اقدام شود.
وی تأکید کرد: به سرعت نمی‌توان درباره کاهش عیار طلا مخالفت یا موافقت کرد و باید نظرات فعالان این بخش و مردم را جویا شد.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: فرهنگ و نگرش مردم ایران به عیار بالای طلا معطوف است، به همین سبب در مناطق مرکزی و حتی جنوبی از عیار بالاتر از ۱۸ هم استفاده می‌کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است با عرضه طلای ۱۴ عیار بعضی سوءاستفاده‌ها به وجود آید و طلای ۱۴ عیار به جای ۱۸ عیار عرضه شود؟ گفت: این مسئله امکان‌پذیر نیست، زیرا با کنترل‌ها و ارقامی که بر روی مصنوعات حک می‌شود، عیار طلا کاملاً قابل تشخیص است.
وی تأکید کرد: مهمترین مشکل در این باره این است که توجه مردم از طلای داخلی به طلای خارجی معطوف می‌شود، زیرا طلا با عیار بالاتر، خوشرنگ‌تر و بسیارزیباتر و مورد پسند مردم است.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ