مردی که فرمول کوکا را پیدا کرد +عکس

۲۵اردیبهشت،

مردی در جورجیا با انتشار یافتن تصاویری نصفه از آنچه که آن را فرمول مخفی قرن ۱۹ کوکاکولا می‌خواند، آن را در پایگاه اینترنتی حراجی ebay به قیمت ۱۵ میلیون دلار به مزایده گذاشت.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از خبرآنلاین، کلیف کلاگ مدعی است این فرمول را از داخل کمدی قدیمی کشف کرده است و حالا می‌خواهد آن را به قیمت گزافی بفروشد. این در حالی است که کوکاکولا می‌گوید ممکن است آنچه وی پیدا کرده به فرمول کوکاکولا نزدیک باشد اما قطعا فرمول اصلی نیست چرا که فرمول اصلی در موزه جهانی کوکاکولا در آتلانتا تحت تدابیر شدید امنیتی نگهداری می‌شود و این همان فرمول معروف قرن ۱۹ این کمپانی است که سبب موفقیت در فروش این نوشابه تا به امروز شده است.

فرمول اصلی کوکاکولا توسط دکتر جان پمبرتون در سال ۱۸۸۶ ساخته شد.

کلاگ در اصل یک عتیقه‌فروش در منطقه شمال جورجیا است و مدارکی را که وی آن را فرمول خوانده از کمد قدیمی یک شیمیدان که در سال ۱۹۴۵ زنده بوده، پیدا کرده است. او در یک حراجی، وسایل قدیمی را خریده و به منزل آورده و مدارک را داخل آن پیدا کرده است.

کلاگ می گوید مدارکی دو صفحه‌ای شبیه دستورالعمل ساخته است.

اما گفته می گردد در سالهای اخیر دهها دستورالعمل و فرمول انتشار یافته که برای کوکاکولا نبوده اما کشف‌کنندگان اصرار کرده‌اند که برای کوکاست!


مشرق
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *