مرد کلاهبردار وعده لغو حکم اعدام می‌داد

۲۵ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

مرد کلاهبردار با ادعای اینکه می‌تواند حکم اعدام را لغو کند دست iبه کلاهبرداری میلیونی از خانواده اشخاصی می‌زد که iبه‌خاطر قاچاق مواد‌مخدر محکوم iبه مرگ شده بودند.

به گزارش تفسیری همشهری آخرین طعمه این مرد، خانواده جوانی بودند که iبه‌خاطر حمل مقدار بسیاری مواد‌مخدر دستگیر و در دادگاه انقلاب کرمان iبه اعدام محکوم شده بود. این مرد در زندان iبه سر می‌برد و خانواده‌اش پیگیر پرونده او بودند تا اینکه یک روز در حوالی دادگاه با مرد شیک پوشی روبه‌رو شدند که خودش را یکی از وکلای بانفوذ معرفی می‌کرد. وکیل قلابی مدعی شد که نفوذ بسیاری بین قضات دادگاه دارد و می‌تواند هر حکمی حتی اعدام را تغییر دهد. او iبه خانواده جوان اعدامی قول داد که در ازای دریافت ۱۰۰میلیون تومان پسرشان را از مرگ نجات دهد و کاری کند که او iبه‌زودی از زندان آزاد شود و نزد خانواده‌اش برگردد.

ادعاهای دروغ وکیل قلابی روی خانواده جوان اعدامی اثر کرد و آنها دست iبه‌کار شدند تا هر طوری شده مبلغ مورد نظر را تهیه کنند و فرزندشان را از مجازات مرگ نجات دهند. چند روز بعد آنها حدود ۹۳میلیون تومان تهیه کردند و آن را در اختیار وکیل شیک پوش قرار دادند. مرد وکیل اما پس از دریافت این مبلغ ناپدید شد و خانواده جوان اعدامی هر چه با تلفن او تماس گرفتند، جوابی نشنیدند. با گذشت مدتی، وقتی آنها متوجه شدند که در حکم اعدام فرزندشان تغییر صورت نگرفته و او قرار است iبه دار مجازات آویخته شود، دریافتند که فریب یک کلاهبردار حرفه‌ای را خورده‌اند و با مراجعه iبه پلیس آگاهی شهرستان راور کرمان از وی شکایت کردند.

با این شکایت دستور بازداشت وکیل قلابی صادر شد و مأموران با کمک مالباخته iبه چهره نگاری وی پرداختند. در بررسی بانک اطلاعاتی پلیس مشخص شد که متهم تحت تعقیب مجرمی سابقه دار است و مأموران با شناسایی پاتوق‌های وی دریافتند که این مرد بعد از کلاهبرداری میلیونی از خانواده جوان اعدامی از استان کرمان گریخته و در شهرستان کرج مخفی شده است. تیمی از مأموران با دریافت نیابت قضایی راهی کرج شدند و با شناسایی مخفیگاه مرد کلاهبردار آنجا را زیرنظر گرفتند. آنها در جریان عملیاتی ضربتی این مرد را دستگیر و iبه اداره آگاهی منتقل کردند. سرهنگ مهربخش، رئیس پلیس شهرستان راور با بیان این خبر گفت: بعد از اعترافات متهم برای وی قرار قانونی صادر شد و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر مالباخته‌ها و جرائم احتمالی وی ادامه دارد.

حوادث
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *