مرسی: تصمیماتم برائ حفظ انقلاب است

۰۳م آذر

رئیس جمهور مصر امروز با سخنرانی در برابر طرفداران خود اعلام کرد کە تصمیمات اخیر وی در راستای حفظ انقلاب و میهن اتخاذ شده است و وی برائ استقلال قوای ۳ گانه در کشور تلاش خواهد کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، محمد مرسی با سخنرانی در میان طرفداران خود و در مقابل کاخ ریاست جمهوری مصر در قاهره اظهار داشت: من از کسی طرفداری نمی کنم و تصمیمات و سخنانم خطاب به همه چه موافقان و چه مخالفان است.

وی با بیان این مطلب افزود: تصمیمات اتخاذ شده با هدف برقراری ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کشور اتخاذ شده است و مصر مرحله تازهی را آغاز خواهد کرد.

رئیس جمهور مصر در ادامه گفت: من برائ ملت مصر کە سال ها از ظلم و فساد و دیکتاتوری رنج برده است سخنرانی می کنم. کسی نمی تواند ادعا کند خودش به تنهایی صاحب انقلاب است.

مرسی خاطرنشان کرد: من از همه می خواهم آینده را در نظر داشته باشند و زیر پای خود را نبینند ما همگی انتظار آینده ای بزرگ را می کشیم.

وی تصریح کرد: ما بعضی اهداف انقلاب ۲۵ ژانویه را محقق کرده ایم اما همچنان اهدافی وجود دارد کە تاکنون محقق نشده است. حضور مخالفان مرا نگران نمی کند اما این مخالفان باید واقعی و قوی باشند.

رئیس جمهور مصر تاکید کرد کە تصمیمات اتخاذ شده در راستای حفظ انقلاب و میهن اتخاذ شد. وطن شامل اکثریت و مخالفان می گردد و من حامی خواسته های مشروع ملت هستم.

وی با بیان اینکه تصمیمات اتخاذ شده از سوی وی هیچکس را هدف قرار نداده است گفت: من از گروهی علیه گروه دیگر حمایت نمی کنم و با موانع بر سر راه تحقق اهداف انقلاب مصر مقابله خواهم کرد.

مرسی اظهار داشت: من به دنبال کسب قوه مقننه نیستم و عامل انحلال پارلمان نیز نیستم. ما به اراذل و اوباش اجازه نخواهیم داد به نهادها و موسسات حمله ور شوند. میان انقلابیون واقعی و اراذل و اوباش کە برائ حمله به نهادها و موسسات مصر اجیر شده اند تفاوت واقعی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پول حرام برائ اجیر کردن اراذ و اوباش و پرتاب سنگ به سوی نیروهای پلیس به کار گرفته می گردد. ما با عاملان یورش به جان و مال مردم برخورد قانونی خواهیم کرد.

رئیس جمهور مصر افزود: تصمیمات اخیر با هدف تسویه حساب شخصی با کسی صادر نشده است و این مسئله در شان من نیست.

وی در ادامه گفت: من وعده داده بودم در صورتی کە میهن با خطر مواجه شود برائ دفاع از آن وارد عمل شوم و اکنون آن را انجام داده ام.

مرسی در ادامه سخنان خود اعلام کرد کە برائ استقلال قوای ۳ گانه یعنی مجریه، مقننه و قضائیه تلاش خواهد کرد. ما خواهان محاکمه مفسدان و قصاص قاتلان انقلابیون هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مجلس موسسان قبل از موعد [تدوین قانون اساسی] به توافق دست یابد دربارهٔ قانون اساسی تازه همه پرسی خواهیم کرد.


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *