مرگ روزانه ۵۸ تن در حوادث رانندگی نوروز ۹۲

۲۸اردیبهشت،

مرگ روزانه ۵۸ تن در حوادث رانندگی نوروز ۹۲

در نوروز امسال، ۱۲۲۷ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند بر این اساس و با توجه به کبیسه‌بودن سال قبل، به طور متوسط روزانه ۵۸٫۴۳ تن در حوادث رانندگی ایام نوروز در کشور جان باخته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ممتاز» به نقل از ایسنا، دکتر احمد شجاعی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در حاشیه بیست و هفتمین همایش مدیران این سازمان گفت: آمار تلفات حوادث رانندگی در نوروز امسال (۲۵ اسفندماه۹۱ تا ۱۵ فروردین۹۲) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تلفات حوادث رانندگی ۱۱۴۱ (متوسط روزانه ۵۷٫۰۵) بود، ۲٫۴ درصد افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: از کل تلفات حوادث رانندگی نوروز امسال ۸۷۳ مرد و ۳۵۴ زن بودند، همچنین ۸۴۹ مورد از تلفات این حوادث در مسیرهای برون شهری، ۲۵۳ مورد در مسیرهای داخل‌شهری، ۱۱۷ مورد در جاده‌های روستایی و هشت مورد در مسیرهای نامعلوم گزارش شد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در ادامه با اشاره به استان‌هایی که بیشترین و کمترین آمار تلفات را در حوادث رانندگی نوروز امسال داشته‌اند اظهارکرد: در نوروز امسال استان‌های فارس با ۱۳۷ فوتی، خراسان‌رضوی با ۹۲ فوتی و تهران با ۸۱ فوتی بیشترین و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با ۹ فوتی، ایلام با ۱۱ فوتی و اردبیل با ۱۴ فوتی کمترین تلفات حوادث رانندگی نوروز امسال را داشته‌اند.

شجاعی دربارهٔ درصد رشد حوادث رانندگی نوروز امسال در استان‌های مختلف تصریح‌کرد: در نوروز امسال استان‌های خراسان‌جنوبی با ۲۱۲٫۹ درصد، آذربایجان‌شرقی با ۱۱۵٫۱ درصد و چهارمحال و بختیاری با ۱۰۰ درصد بیشترین میزان افزایش و استان‌های خوزستان با ۴۰٫۲ درصد، کرمان ۳۹٫۶ درصد و کرمانشاه با ۳۸٫۲ درصد بیشترین میزان کاهش را در آمار تلفات حوادث رانندگی نوروز امسال داشته‌اند.

به گفته وی بیشترین تلفات ایام نوروز مربوط به روزهای سیزدهم، دهم و ششم فروردین به ترتیب با ۹۱، ۸۶ و ۷۰ تن بود.

 پبش از این سازمان پزشکی‌قانونی در خبر اولیه تلفات حوادث رانندگی نوروز امسال که در ۲۰ فروردین انتشار یافت، آمار تلفات این حوادث ۱۱۳۶ تن اعلام کرده بود.

شنبه ۲۸ اردیبهشت   ۱۶:۲۳

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ