مرگ غم‌انگیز گوریل جوان باغ‌وحش «پراگ» در حین بندبازی

مرگ غم‌انگیز گوریل جوان باغ‌وحش «پراگ» در حین بندبازی

گوریل معروف باغ‌ وحش پراگ در حین بندبازی در محوطه نگهداری از گوریل‌ها به طور تصادفی حلق‌آویز شد و مرد.

به گزارش ایسنا، این گوریل جوان به نام «تاتو» پنج سال پیش به دنیا آمد و انتشار خبر تولدش در اینترنت و رسانه‌های آنلاین، توجه علاقه‌مندان به محیط‌ زیست را به شدت به خود جلب کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، رییس باغ‌ وحش پراگ می‌گوید: «تاتو» در حالی که مشغول بندبازی بوده در میان طناب‌ها به شکل تصادفی گرفتار شد و این حادثه به خفه شدن گوریل بیچاره انجامیده است. میروسلاو بوبک، رییس باغ‌ وحش پراگ در بیانیه‌ای تاکید کرد: پس از حادثه وقوع سیلاب در سال ۲۰۰۲ میلادی در باغ وحش پراگ که بخش وسیعی از باغ‌ وحش را دربرگرفت و شماری از حیوانات آن را به کشتن داد، حادثه حلق آویز شدن و مرگ ناگهانی «تاتو»، غم‌انگیزترین اتفاقی است که در باغ‌ وحش پراگ رخ داده است.

کارکنان باغ‌ وحش، تلاش کردند تا «تاتو» را به هوش بیاورند اما تلاش آنها به نتیجه نرسید و گوریل بیچاره در مقابل چشمان مضطرب تعدادی از همنوعانش، مرد. کامبا که قدیمی‌ترین گوریل ماده در این باغ‌‌ وحش است با نگاهی نگران، مصرانه در انتظار به هوش آمدن «تاتو» بود اما کارکنان باغ‌ وحش که از به هوش آمدن گوریل جوان ناامید شده بودند، ناچار شدند آن را از محوطه نگهداری گوریل‌ها خارج کنند.

بنابراین گزارش، مسوولان باغ‌ وحش پراگ یک گروه موثر و فعال در اجرای پروژه‌های مهم حفاظت از گونه‌های در معرض انقراض هستند، که برای نمونه بودجه رسیدگی به منطقه حفاظت شده گوریل‌ها موسوم به DJA در کشور آفریقایی کامرون را افزایش داده‌اند.
 


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *