مرگ ۶۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی در پنج ماه

آبان ۱۳۹۹

در پنج ماهه اول سال جاری ۶۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی در کشور جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۵۱۵ نفر مرد و ۹۷ نفر دیگر زن بودند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در پنج ماهه اول سال جاری آمار مرگ بر اثر غرق شدگی در کشور ۱٫۹ درصد کاهش یافته است. بر اساس آمارهای موجود تعداد متوفیات ناشی از غرق شدگی در مدت مشابه سال قبل ۶۲۴ نفر بوده که ۵۱۲ نفر از آنان  مرد و ۱۱۲ نفر زن بودند.

در این مدت استان های مازندارن با ۱۴۷ فوتی، خوزستان با ۹۱ فوتی و گیلان با ۵۶ فوتی بیشترین آمار تلفات ناشی از غرق شدگی را داشتند؛ این سه استان در مجموع با ۲۹۴ فوتی،  ۴۸ درصد از کل آمار تلفات غرق شدگی کشور را دربرمی گیرند.

بر اساس این گزارش در پنج ماهه امسال استان های سمنان با یک فوتی و زنجان و خراسان شمالی هر یک با دو فوتی کمترین آمار مرگ بر اثر غرق شدگی را داشته اند ضمن آنکه این آمار در استان های خراسان جنوبی و قم صفر بوده است.

در مرداد ماه امسال نیز ۱۸۹ نفر بر اثر غرق شدگی جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش یک درصدی مواجه بوده همچنین در پنج ماهه امسال، مردادماه بیشترین آمار را در تلفات غرق شدگی داشته است.

یادآور می شود در سال قبل یکهزار و ۷۴ نفر بر اثر غرق شدگی در کشور جان خود را از دست داده اند که ۸۹۲ نفر آنان مرد و ۱۸۲ دیگر زن بودند.در سال قبل مرداد ماه با ۱۹۱ فوتی بیشترین و آذر ماه با ۳۰ مورد کمترین آمار تلفات غرق شدگی را داشتند./ح

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ