مزایای متاهل بودن در سربازی

۲۷م اسفند ،

سربازان متاهل نسبت به مجردها چه مزیتی دارند؟

 سازمان نظام وظیفه عمومی اعلام کرد که موعد اعزام اشخاص متاهل در شرایط خاص به تعویق می‌افتد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، سردار حمید صدرالسادات، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت وگوی با پایگاه اینترنتی خبرآنلاین، گفت: قانون برائ کسانی که متاهل می باشند، شرایط نسبتا خوبی در نظر گرفته است؛ اولا ما در سازمان وظیفه عمومی، برائ تقسیم اشخاصی که متاهل می باشند، تا آنجا که امکان دارد تلاش می کنیم به مراکز آموزش نزدیک محل سکونتشان وارد شوند. پس از ان خود سازمان های نظامی نیز در صورت امکان مشمولان متاهل را در محل های سکونت خودشان یا همسرانشان و یا آنجا که تمایل دارند، به خدمت می گیرند. این رویه را معمولا سازمان ها بالای ۹۵ درصد اعمال می کنند.

همچنین برابر قانون وظیفه عمومی، دولت موظف است اعضای خانواده تحت تکفل کارکنان وظیفه را در طول مدت خدمت تحت پوشش قرار دهد و به آنان مستمری پرداخت کند که اعضای خانواده سربازان متاهل از این تسهیلات بهره مند می شوند. ضمن اینکه عائله تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار می گیرد. پرداخت حق عائله مندی به سربازان متاهل از جمله امتیازات و مزایایی است که در قانون تازه وظیفه عمومی برائ سربازان متاهل در نظر گرفته شده است.

همچنین این پایگاه اینترنتی خبری در پاسخ به سوال یکی از خوانندگان که در خصوص تعویق در اعزام به خدمت متاهلین سوال پرسیده بود نوشت که در پایگاه اینترنتی اختصاصی نظام وظیفه عمومی دربارهٔ شرایط مشمولان متاهل عنوان شده است: مشمولان متأهلی که دارای شرایط خاص (تولد فرزند، بیماری شدید همسر و فرزند و …) می باشند، تنها موعد اعزام آنان حداکثر تا ۲ ماه به تعویق می‌افتد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. میر علی اصغر موسوی گفت:

    من متاهل هستم ایا ۲ ماه اموزش من در شهر خودم در تبریز انجام میشود؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *