مسابقه برنامه نویسی بیان،‌ ۲۸ بهمن در تهران برگزار می گردد

۲۵ام بهمن ،

دبیرمسابقه برنامه نویسی بیان روز چهارشنبه در یک نشست خبری عنوان کرد: این مسابقه جهت سنجش خلاقیت، مهارت و سرعت داوطلبان در برنامه نویسی به صورت بین المللی و در دو بخش دانش آموزی و آزاد برگزار می گردد.

ˈ مصطفی رکوعیˈ افزود: ارتقاء سطح علمی برنامه نویسان جوان ایرانی و آماده سازی آنها برای حضور در مسابقات جهانی از اهداف این مسابقه است .

وی در مورد جایگاه ایران در برنامه نویسی کامپیوتری اظهار داشت : با وجود نیروهای توانمند در زمینه برنامه نویسی ، کشور ما در جایگاه مناسبی قرار ندارد.

وی با اشاره به کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره از سوی جوانان ایرانی در المپیاد کامپیوتر سال ۲۰۱۲ گفت: استعدادهای خوبی در زمینه برنامه نویسی در ایران داریم که باید پرورش داده و از توان آنها برای پیشرفت کشور استفاده شود.

دبیرمسابقه برنامه نویسی بیان دراین نشست که در محل دانشگاه شریف برگزار شد ، از حضور ۱۰ شرکت کننده خارجی از شش کشور ژاپن، چین ، تایوان ، روسیه ، بلغارستان و لهستان در این دوره از مسابقات خبر داد .

وی گفت: امسال برای اولین بار شرکت کنندگانی از کشورهای خارجی در مسابقات برنامه نویسی ایران حضور دارند .

رکوعی افزود: درمرحله اول این مسابقه ۱۷۰۰ نفر از داخل کشور و سه هزار و ۳۰۰ نفر از کشورهای خارجی شرکت کرده بودند که از میان آنها ۱۰ شرکت کننده خارجی و ۵۵ شرکت کننده داخلی به مرحله نهایی راه یافتند که روز ۲۸ بهمن با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت .

به گفته وی، این مسابقه ۹ برنده نهایی خواهد داشت که سه نفر آنها از میان دانش آموزان ، سه نفر از شرکت کنندگان خارجی و سه نفر نیز از شرکت کنندگان داخلی خواهند بود.

اقتصام (۴) ** ۱۵۷۹**۱۶۰۱

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *