مساعدت خیرین در احداث مدارس علمیه ۱۰ برابر کمک های دولتی بوده است

مدیر حوزه های علمیه خواهران خبر داد:

خبرگزاری پانا:مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: در احداث مدارس علمیه خواهران، مساعدت خیرین۱۰ برابر کمکهای دولتی بوده است.

به گزارش سرویس دین و اندیشه پانا،حجت‌الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی در مراسم افتتاح موسسه آموزش عالی حوزوی و مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه زهرا(س) خوراسگان اصفهان در سخنانی افزود: در حوزه‌های علمیه خواهران اکثر مسئولیت بر عهده موسس و هیئت امنا نهاده شده است به همین دلیل گرچه مقام معظم رهبری وظیفه دولت را کمک کردن به حوزه‌های علمیه دانسته‌اند، اما در شرایط سخت تامین منابع مالی بر عهده خیرین، مردم و هیئت امنا است.

وی با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با مراجع معظم تقلید یادآور شد: در این دیدارها اکثر قریب به اتفاق مراجع نسبت به تاسیس و گسترش حوزه‌های علمیه خواهران تاکید داشتند و برخی می‌گفتند, اگر تاکنون حوزه‌های علمیه خواهران را ضروری می‌دانستند اکنون آن را از اوجب واجبات می‌دانند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور سربازی امام زمان(عج) را افتخار طلاب دانست و افزود: نباید تصور کنیم تمام کسانی که ادیان و مذاهب دیگر را ترویج می‌کنند با استفاده از دلارهای نفتی این کار را انجام می‌دهند، بلکه آنها از ابتدا با این انگیزه تربیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه تمام تلاش‌های ما برای اثرگذاری بر دیگران است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که این

انگیزه‌ها حفظ شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین جمشیدی از حکومت جمهوری اسلامی به عنوان تمکنی برای هدایت مردم یاد کرد و گفت: این نظام در هدف با انبیا مشترک است، حوزه علمیه نیز در هدف با انبیا مشترک است و باید انگیزه در طلاب حفظ شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه باید نیت‌ها را در حوزه‌های علمیه اصلاح کنیم، اضافه کرد: در اوایل طلبگی بیشتر به این موضوع توجه داریم اما اکنون نیاز به اصلاح انگیزه‌ها داریم.

وی گفت: در حوزه‌های علمیه علم را برای علم اندوزی, فخر و  مجادله فرا نمی ‌گیرند بلکه علم را تنها برای خدا و نشر فرهنگ الهی می آموزند.

حجت‌الاسلام و المسلمین جمشیدی با اشاره به جامعه مخاطب بانوان طلبه یادآور شد: طلاب در عرصه پاسخ به شبهات، تعلیم و تربیت و اصلاح خانواده‌ها با حفظ شئونات نقش بی‌بدیلی دارند.

بر اساس اعلام روابط عمومی حوزه های علمیه خواهران،وی جامعه اول مخاطب بانوان طلبه را خانواده دانست و ادامه داد: فراتر از خانواده هر اندازه که شرایط فراهم شود، بانوان طلبه می‌توانند نقش ایفا کنند و به انجام وظیفه بپردازند


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ