مشائی ۳۰۰ سفر خارجی داشته است؛ وزیر امور خارجه توضیح دهد

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مشائی بیش از ۳۰۰ سفر خارجی داشته است و وزیر امور خارجه باید توضیح دهد که این سفرها با چه مسئولیت و در چه راستایی صورت گرفته است.

مهر نوشت: علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان دربارهٔ طرح سئوال ۱۰ نماینده مجلس از علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دربارهٔ نقش معاون و رییس دفتر سابق رییس‌جمهور در سیاست خارجی کشور گفت: این سئوال را البته چند ماه پیش مطرح کرده بودیم که امروز اعلام وصول شد.

وی افزود: این سئوال دربارهٔ سفرهای آقای مشائی رئیس دفتر سابق رئیس جمهور است و اینکه باید تکلیف این سفرها برای مردم روشن شود.

سلیمی اظهار داشت: گفته می‌شود مشائی بیش از ۳۰۰ سفر داشته است و باید مشخص شود آیا این سفرها با نظر وزیر امور خارجه صورت گرفته است و در این صورت مأموریت آقای مشائی چه بوده و دستاورد سفرها چه بوده است.

این نماینده امضا کننده طرح سئوال از وزیر امورخارجه خاطرنشان کرد: به هر حال سفرهای رئیس دفتر سابق رئیس جمهور در راستای سیاست خارجی بوده است و سیاست خارجی نیز باید تحت کنترل وزیر امور خارجه باشد و ایشان باید در این خصوص توضیح دهد.

وی تأکید کرد: باید معلوم شود مشائی چه نقش و مسئولیتی داشته است وحتی اگر هم بگویند که رئیس جنبش عدم تعهد بوده است باز این سئوال مطرح است که آیا این تعداد سفر نیاز بوده است و چرا در قبل دیگر مسئولان چنین سفرهایی را نداشته‌اند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *