مشایی: نگرانی از به حاشیه رفتن گفتمان احمدی‌نژاد وجود ندارد

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
اسفندیار رحیم‌مشایی در پاسخ به این سوال که بعد از پایان دولت به چه کاری مشغول خواهید شد، گفت: در این ارتباط برنامه خاصی ندارم و بیشتر فعالیت‌هایمان معطوف به کارهای مطالعاتی خواهد شد.

مشاور رییس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد ضروری‌ترین گفتمان احمدی‌نژاد، گفت: به نظر من بارزترین گفتمان احمدی‌نژاد بحث توحید است. گفتمان توحید یعنی این‌که انسان در برابر همه مسائل پیرامونی خود مسئول است. دولت در قبال جامعه، ارزش‌ها و آرمان‌ها مسئول است و سعی دولت بر این بوده که بر اساس این اصل حرکت کند و در واقع در راستای پایبندی به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی و حرکت کند و به شعار بسنده نکند.

به گزارش ایسنا، مشاور رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که آیا آقای احمدی‌نژاد و شما برای تداوم گفتمان خود اقدام به تشکیل حزب خواهید کرد یا نه؟ گفت: ما قائل به حزب نیستیم. گفتمان آقای احمدی‌نژاد همان گفتمان مردم و انقلاب اسلامی است، گفتمان شخصی نبود و ایشان تلاش کردند که این گفتمان را احیا کنند. ایشان در واقع گفتمان انبیاء، مهدویت و انقلاب اسلامی را مطرح کردند و در راستای احیای آن تلاش کردند و به نظر این گفتمان به قدر کافی در جامعه نهادینه شده البته آقای احمدی‌نژاد قطعا در هر شرایط با استفاده از ابزار، وسیله‌ها و تریبون‌هایی که در اختیار دارند تلاش می‌کنند انعکاس‌دهنده این گفتمان باشند.

وی افزود: نگرانی از به حاشیه رفتن این گفتمان وجود ندارد.

مشایی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است آقای احمدی‌نژاد اقدام به راه‌اندازی روزنامه‌ای کند؟ گفت: در این مورد صحبتی نشده است، ولی بعید نیست البته من شخصا تمایل به کارهای سیاسی ندارم و بسیار نقش‌آفرین در این زمینه‌ها نیستم، ولی وجود رسانه می‌تواند موثر باشد و جامعه به رسانه نیاز دارد.

مشاور رییس‌جمهور همچنین در مورد راه‌اندازی بنیاد بهار از سوی وی یا احمدی‌نژاد، اظهار کرد: من نمی‌دانم چه کسی این را مطرح کرده و در دولت نیز چنین بحثی مطرح نشده است و شاید این انتظاری باشد که در جامعه وجود دارد، ولی تشکیل آن بد نیست و کار خوبی است و اگر کسی این کار را انجام دهد ما از او حمایت می‌کنیم ولی اگر منظور شما این باشد که ما برنامه‌ای در این زمینه داشته باشیم، ما در این ارتباط صحبتی نکرده‌ایم.

وی همچنین با بیان این‌که گفتمان بهار وقتی از سوی احمدی‌نژاد مطرح شد مورد استقبال قرار گرفت، گفت: آقای احمدی‌نژاد این گفتمان را در سطح ملی و بین‌المللی مطرح کردند و گفتمان بهار در واقع ترجمان زیبا، عمیق و سطح بالایی از گفتمان مهدویت است، نویددهنده آینده روشن برای بشریت و در برگیرنده منافع همه است.

مشایی با تاکید بر زیبا بودن این گفتمان اظهار کرد:‌ ممکن است در مورد این گفتمان فعالیت‌های مختلفی انجام شود، اقدامات فرهنگی صورت بگیرد و کسی نیز اقدام به راه‌اندازی بنیاد در این زمینه کند، ولی از طرف ما برنامه‌ای در این ارتباط وجود نداشته است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ