مشکلات مالی قطعه سازان گریبانگیر کارگران

۰۲م آذر ،

مشکلات مالی قطعه سازان گریبانگیر کارگران

یک فعال کارگری در سمنان گفت: پرداخت پنج ماه از حقوق ۲۰۰ کارگر کارخانه صنایع پلاستیکی پارمیدا به سبب مشکلات مالی به تعویق افتاده است.

به نقل از ایلنا، حبیب الله محقق دبیر خانه کارگر سمنان گفت: کارخانه صنایع لاستیکی پارمیدا، از قطعه‌سازان خودرو، با وجود آنکه در سال‌های قبل هیچ مشکلی در زمینه تولید و فروش محصولات خود نداشت، هم اکنون به سبب کمبود نقدینگی و عدم گردش مالی، دچار مشکل شده است.
او مشکلات این واحد قطعه‌سازی را به تبع مشکلات خودروسازان بزرگ دانست و افزود: به نقل از کارگران این کارخانه، این واحد تولیدی به سبب عدم دریافت معوقات مالی و بدهی‌های خود از تولید کنندگان بزرگ خودرو که عمده ترین مشتریان این کارخانه می باشند، دچار بحران مالی شده است.
دبیر خانه کارگر سمنان در ادامه با بیان اینکه کاهش تولید خودروسازان، قطعه سازان را نیز با چالش‌هایی مواجه ساخته است، اظهار کرد: افزایش بیکاری کارگران این صنایع و نیز افت شدید نقدینگی و منابع مالی مورد نیاز از دیگر مشکلاتی می باشند که به سبب شرایط حاکم بر اقتصاد ایران، بر صنعت خودرو تحمیل شده است.
او در خاتمه با ذکر چند نمونه از واحد‌های قطعه ساز وابسته به صنایع خودروساز که هم اکنون دچار مشکلات مالی می باشند اظهار داشت: واحد‌های تولیدی مهره سازان با ۳۰۰ کارگر و ماشین لنت با ۷۰ کارگر هر کدام ۴ تا ۵ ماه از حقوق کارگران خود را به تعویق انداخته‌اند.

پنجشنبه ۲ آذر   ۱۱:۵۵

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ