مصری:فروزنده ۳ بار درخواست حضور رئیس جمهور را در صحن مجلس مطرح کرد/شورای نگهبان ممنوعیت سرپرستی وزرا بر وزارتخانه‌های دیگر را تائید کرد

۱۸م دیماه ،

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از تائید چهار مصوبه اخیر مجلس در شورای نگهبان خبر داد و گفت که طرح ممنوعیت سرپرستی وزرا بر وزارتخانه‌های دیگر و طرح اصلاح قانون سرباز قهرمان در این شورا تائید شده است.

عبدالرضا مصری سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی از تائید چهار مصوبه اخیر مجلس توسط شورای نگهبان خبر داد.

 وی با بیان اینکه طرح قانون بیمه کارگران ساختمانی، طرح اصلاح قانون سرباز قهرمان، طرح الحاق کمیته امداد امام خمینی به قانون دریافت مستقیم و طرح ممنوعیت سرپرستی وزارتخانه‌ها توسط وزرای دیگر در شورای نگهبان تائید شده است گفت: نمایندگان مجلس خواست مردم را در مجلس مطرح می‌کنند و آنچه در مجلس تصویب می‌شود به نوعی مطالبه مردم است.

 نماینده مردم کرمانشاه با بیان اینکه بعد از تائید مصوبه مجلس در شورای نگهبان طرح تبدیل به قانون می‌شود و باید اجرایی شود افزود: طبق مصوبه مجلس دربارهٔ ممنوعیت سرپرستی وزرا بر وزارتخانه‌های دیگر امیدواریم هرچه سریعتر سرپرست وزارت ارتباطات از سوی آقای رئیس‌جمهور تعیین شود.

 وی در پاسخ به سوالی دربارهٔ درخواست رئیس‌جمهور برای حضور در مجلس تصریح کرد: آقای فروزنده معاون آقای رئیس‌جمهور ۳ بار درخواست حضور آقای احمدی‌نژاد را در صحن مجلس مطرح کرده است اما خود آقای فروزنده نامه نوشتند و گفتند که به سبب تداخل برنامه‌های آقای احمدی‌نژاد این جلسه به تعویق بیفتد.

 وی افزود: طبق نامه سومی که آقای فروزنده به هیئت رئیسه داده است درخواست شده که آقای رئیس‌جمهور ۲۷/ ۱۰ در مجلس حضور یابد؛ ساعتی پیش این موضوع در هیئت رئیسه بررسی شد و مجلس با درخواست رئیس‌جمهور موافقت کرد. بنابراین آقای رئیس‌جمهور چهارشنبه هفته آینده در مجلس حضور خواهد یافت.

 سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه گروهی از نمایندگان جلسه‌ای مشترک با رئیس‌جمهور پیگیری کردند افزود: قرار است در جلسه علنی چهارشنبه هفته آینده مجلس ابتدا بعضی از نمایندگان صحبت کنند و سپس آقای رئیس‌جمهور نظرات خود را مطرح کنند؛ جلسه مشترک رئیس جمهور با نمایندگان مجلس را خوب ارزیابی می‌کنیم و امیدواریم که منجر به حل مشکلات شود.

/۲۷۲۱۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ