معاملات آزمایشی بورس انرژی فردا آغاز می‌شود

۰۶م آذر ،

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: معاملات آزمایشی بورس انرژی با محوریت برق از فردا (سه شنبه) در ساختمان حافظ آغاز می گردد.

به گزارش ایسنا، محمود رضا خواجه نصیری- مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس- از آغاز آزمایشی معاملات بورس انرژی خبر داد و گفت: در معاملات آزمایشی بورس انرژی بسترهای نرم افزاری چهارمین بورس کشور مورد ارزیابی و بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به تفاوت های ویژه معاملات برق در بورس نسبت به سایر ابزارها و کالاهای موجود در بازار سرمایه اظهار کرد: کارگزاران از روز سه شنبه شناسه کاربری خود را دریافت خواهند کرد تا بتوانند برنامه ریزی های لازم را برائ معاملات اصلی انجام دهند.

خواجه نصیری خاطر نشان کرد : بیش از ۴۰ کارگزار رتبه “الف” می توانند در بورس انرژی فعالیت کنند.

وی ادامه داد : دوره های آموزشی بورس انرژی با محوریت برق در ماه های قبل برائ کارگزاران رتبه “الف” برگزار شده است به طوریکه اکثر آنها آماده معاملات این بورس می باشند.

خواجه نصیری نیروگاه ها، شبکه های توزیع برق و شرکت های برق منطقه ای را عمده ترین فعالان چهارمین بورس کشور معرفی کرد و گفت : دوره های آموزشی برائ این گروه ها برگزار شده است به طوری کە آنها فعالان اولیه بورس انرژی خواهند بود اما در مراحل بعد سرمایه گذاران و تجار برق نیز می توانند وارد معاملات بورس انرژی شوند.

مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس در مورد زمان آغاز فعالیت رسمی چهارمین بورس کشور گفت: بعد از اجرای موفقیت آمیز معاملات آزمایشی و آشنایی کامل کارگزارن و سرمایه گذاران با سیستم نرم افزاری، شاهد معاملات رسمی برق در بورس انرژی خواهیم بود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ