معامله ۲۶ میلیون دلار انواع قیر در تالار “صادراتی”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

روز یکشنبه ۸ دی ماه، تالار صادراتی بورس کالای ایران شاهد معامله ۴۶ هزار و ۶۵۰ تن انواع قیر به ارزش حدود ۲۶ میلیون دلار بود.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در این روز و در تالار صادراتی، شرکت نفت جی، ۳۶ هزار و ۵۰۰ تن قیر ۶۰۷۰ را به قیمت ۵۶۵ دلار در هر تن به فروش رساند. 

شایان ذکر است، شرکت قیر آکام نیز ۹۱۴۰ تن قیر ۶۰۷۰ و ۹۱۰ تن قیر ۸۵۱۰۰ را به قیمت ۵۲۵ دلار در هر تن برای هر دو محصول دادوستد کرد. از دیگر معامله کنندگان صادراتی قیر در این روز می توان به شرکت تولیدی قیر شرق با معامله ۱۰۰ تن قیر ۶۰۷۰ اشاره کرد.

این گزارش ممتاز به نقل از حاکی است، در این روز و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، شرکت صنایع ملی مس ایران، ۷۰۰ تن مس مفتول را به قیمت ۲۰۲ هزار و ۶۲ ریال معامله کرد. این شرکت همچنین،معامله ۱۱۲۰ تن مس کاتد را به قیمت ۱۹۶ هزار و ۲۳۰ ریال روی تابلوی معاملات ثبت کرد. علاوه بر این، شرکت دنیای مس کاشان، ۳۰۰ تن مس مفتول را به قیمت ۲۰۲ هزار و ۵۶۲ ریال معامله کرد.

در گروه محصولات فولادی، شرکت ذوب آهن اصفهان، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن سبد میلگرد و تیرآهن را به قیمت ۱۶ هزار و ۵۰ ریال و با قرارداد سلف، مورد معامله قرار داد. این شرکت همچنین، معامله ۱۳ هزار و ۴۶ تن سبد تیرآهن ۲۰ را با قیمت ۲۲ هزار و ۵۵۰ ریال روی تابلوی معاملات ثبت کرد. از دیگر محصولات معامله شده شرکت ذوب آهن اصفهان می توان به ۴۳۱۲ تن سبد طول کوتاه میلگرد و تیرآهن اشاره کرد.

علاوه بر این، تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد عرضه ۱۸۰ تن بیلت ۶۰۶۳-۷ شرکت آلومینیوم ایران به قیمت ۶۴ هزار و ۵۴۱ ریال بود . شرکت کک سازی زرند نیز ۷۰۰ تن انواع کک متالورژی خود را نیز معامله کرد.

گفتنی است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۱۰ هزار تن وکیوم باتوم، ۴ هزار تن لوب کات، ۳۶۴۲ تن قیر، ۱۵۰۰ تن گوگرد، ۲۶۰ تن مواد شیمیایی، ۴۰ تن مواد پلیمری و ۲۰ تن انواع گاز معامله شد.

براساس این گزارش ممتاز به نقل از، بورس کالای ایران در این روز و در مجموع، شاهد معامله حدود ۱۰۰ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۸۷۲ میلیارد ریال بود.
 
انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ