معاهده صلح کمپ دیوید بازنگری می‌شود

یک رهبر بلندپایه گروه اخوان المسلمین در مصر اعلام کرد این کشور به احتمال زیاد در زمینه تعدیل معاهده صلح کمپ دیوید با رژیم صهیونیستی بازنگری خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، “عصام عریان” معاون رئیس حزب آزاد و عدالت وابسته با گروه اخوان المسلمین گفت:‌« مصر به احتمال زیاد برای تعدیل در معاهده صلحی که ۳۳ سال قبل بین قاهره و تل آویو امضاء شده است تلاش خواهد کرد.

عریان افزود: من معتقدم که این معاهده از قدرت مصر برای دفاع از منطقه سینا جلوگیری می‌کند.
 
وی حمله مسلحانه‌ای را که هفتم ماه اوت کنونی در منطقه سینا رخ داد و بر اثر آن شانزده سرباز مصری کشته شدند بسیار خطرناک توصیف و تاکید کرد این حادثه سوال‌های زیادی را درباره مفاد معاهده صلح با اسرائیل ایجاد می‌کند.

این رهبر گروه اخوان المسلمین افزود: این برای نخستین بار است که به سربازان مصری در منطقه سینا حمله می‌شود، این اقدامی واقعا خطرناک است و شاید پرسش‌های زیادی را درباره مسایل مربوط به ارتش مصر در منطقه سینا و قدرت آن برای حفظ و تاکین امنیت مرزها، قدرت آن برای حل مشکلات مردم مصر در این منطقه، توسعه شبه جزیره سینا و معاهده صلح با اسرائیل مطرح کند.

“عریان” در همین حال اقدام محمد مرسی رئیس جمهور مصر در برکناری برخی از مقامات نظامی و امنیتی مصر را دلیلی بر قدرت وی به عنوان بالاترین مقام این کشور دانست.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ