معاون وزیر دفاع: پهپادهای رزمی ایران به موشک مجهز می‌شوند/شکار پهپاد پیشرفته آمریکا اطلاعات ما را کامل کرد

به گزارش خبرآنلاین محمد اسلامی با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی در عرصه پهپاد (پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور) و تجهیز این پرنده‌ها به تسلیحات مورد نیاز اظهار داشت: در رزمایش اخیر سپاه پاسداران شاهد بکارگیری هواپیمای بدون سرنشین جنگنده ایران بودیم و طبق برنامه در حال نصب موشک بر روی پهپادها هستیم.
اولین پهپاد بمب‌افکن بردبلند ساخت ایران با نام «کرار» در ۳۱ مرداد سال ۸۹ (روز صنعت دفاعی) با حضور محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور رونمایی شده بود.
این پهپاد جت بمب افکن دارای توانمندی‌های بسیاری است که برد و شعاع عملیات زیاد (۱۰۰۰ کیلومتر) و افزایش ارتفاع پروازی، از جمله اینهاست.
به گزارش فارس اسلامی همچنین درباره به دام انداختن هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته آمریکایی نیز اظهار داشت: ما از منابع آشکار و غیر آشکار این هواپیما را رصد می‌کردیم و می‌دانستیم که آنها سنجنده‌هایی بر روی این هواپیما نصب کردند که بتوانند در تمام شئون به جمع‌آوری اطلاعات بپردازند.
معاون وزیر دفاع ادامه داد: ما از این موضوع به حسب تحلیل، مطمئن بودیم و می‌دانستیم که آنها از چنین سنجنده‌هایی با چنین ابعاد استفاده می‌کنند اما شکار این هواپیما اطلاعات ما را تبدیل به یقین و کامل کرد.
/۲۷۲۲۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ