معتمد آریا جایزه هایش را به موزه سینما اهدا کرد

فاطمه معتمد آریا هنرمند سینما و تئاتر ایران، جوایز و یادگارهایش را به موزه سینما برد.

به گزارش هنرآنلاین ، چندین تندیس از جشنواره‌های داخلی و خارجی‌، دیپلم افتخار و تقدیرنامه از سازمان‌ها‌،ارگان‌ها و موسسه‌های خیریه از جمله این یادگارها است.

این هنرمند بازی در فیلم‌های چون “اینجا بدون من”، “گیلانه”، “روسری آبی”، “یکبار برای همیشه” و… را در کارنامه‌ی کاریش دارد.

معتمد آریا فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشسرای هنر تهران است و با شرکت در کلاس‌های موسیقی، نقاشی، فیلمسازی، تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به اجرای نمایش‌های عروسکی و تئاترهای کودکان در سراسر کشور پرداخت.

همکاری با گروه تئاتر دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا و با صدا و سیما در زمینه کارهای کودکان و تئاتر زنده و عروسکی از سوابق هنری اوست. آغاز فعالیت وی در تلویزیون با عروسک‌گردانی مجموعه «مدرسه موش‌ها» در سال ۱۳۶۰ آغاز شد.

او از سال ۶۴ بازیگری در سینما را با فیلم «جدال» آغاز کرد.

از نقش آفرینی‌های معتمد آریا باید به بازی‌هایش در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی اشاره کرد. این سه نفر با همکاری در چندین فیلم از جمله کلاه قرمزی و پسرخاله، کلاه قرمزی و سروناز، دختر شیرینی فروش و یکی بود و یکی نبود و زیر درخت هلو نقش‌های به یادماندنی را به یادگار گذاشتند.

به گزارش ایسنا، موزه سینما واقع در ساختمان قدیمی و ۲۰۰ ساله باغ فردوس دارای یازده سالن است که یادگارها و جوایز سینمای ایران و دست اندرکاران هنر هفتم را در خود جای داده‌اند.

پایان پیام//


آخرین خبرها
منبع: هنر آنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ