مقابله با سکته‌ی قلبی با منیزیم

۱۲ تیرماه ۱۳،


داشتن یک رژیم غذایی سرشار از منیزیم احتمال ابتلا به بیماری فشار خون بالا را نیز کاهش می‌دهد.


منیزیم

منیزیم از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری می‌کند. نتایج پژوهش محققان دانشگاه هاروارد که در  American Journal of Clinical Nutrition به چاپ رسید نشان می‌دهد که میزان بالای منیزیم در بدن خطر بیماری‌های قلبی و قلبی عروقی به ویژه بیماری ایسکمیک قلبی را کاهش می‌دهد. این بیماری یک بیماری قلبی است که به سبب گرفته شدن عروق کورونری بروز می‌کند. این مشکل خود را با آنژین سینه یا انفارکتوس میوکارد نشان می‌دهد. متاسفانه در بیش‌تر کشورها بیماری‌های قلبی و عروقی سبب بیشتر مرگ و میر اشخاص است.

محققان آمریکایی حدود ۱۶ پژوهش انجام شده روی منیزیم و بیماری‌های قلبی عروقی را مورد بررسی قرار دادند. در این پژوهش‌ها بیش از ۳۱۰۰۰۰ نفر حضور داشتند که حدود ۱۲۰۰۰ نفر از یک بیماری قلبی عروقی و ۷۵۰۰ نفر از بیماری ایسکمیک قلب رنج می‌برده‌اند.

محققان ملاحظه کردند افزایش جذب منیزیم سبب کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. دقیق‌تر این که هر افزایش ۲۰۰ میلی‌گرمی این ماده‌ی معدنی خطر بیماری ایسکمیک قلب را به میزان ۲۲ درصد کاهش می‌دهد.

افزایش جذب منیزیم سبب کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. دقیق‌تر این که هر افزایش ۲۰۰ میلی‌گرمی این ماده‌ی معدنی خطر بیماری ایسکمیک قلب را به میزان ۲۲ درصد کاهش می‌دهد

باید بدانید که منیزیم به عنوان یک ماده‌ی معدنی به خصوص در استخوان‌ها و سلول‌ها وجود دارد. این ماده‌ی معدنی در تثبیت کلسیم و همچنین بیش‌تر عملکردهای آنزیمی بدن شرکت دارد. داشتن یک رژیم غذایی سرشار از منیزیم احتمال ابتلا به بیماری فشار خون بالا را نیز کاهش می‌دهد.

میزان منیزم مورد نیاز بدن را ۳۰۰ میلی گرم در روز تخمین زده‌اند. سبزیجات سبز، غلات کامل، میوه‌های تازه و خشک، شکلات و حبوبات سرشار از منیزیم می‌باشند.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: lanutrition

مطالب مرتبط:

منیزیم به اندازه‌ی کلسیم برای استخوان‌ها مفید است

سلامت جسم و روان با منیزیم

منیزیم و نقش آن در بدن

استرس، خستگی: شاید کمبود منیزیم دارید!

منیزیم؛ ضد سرطان طبیعی

… درحال بارگذاری


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ