مقابله روزانه وزارت ارتباطات با چندصد هزار ویروس

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ‌تدابیر امنیتی و حفاظتی در دروازه های ورودی به حدی است که روزانه با حملات چند صد هزار ویروس مقابله می شود و اجازه ورود هیچ بدافزاری به کشور داده نمی شود.
‘‌رضا تقی پور ‘ تصریح کرد: با توجه به تدابیر امنیتی به کار گرفته شده ، تاکنون هیچ بدافزاری نتوانسته از دروازه های ورودی و سیستم و شبکه وارد کشور شود و معمولا راه نفوذ آنان از طریق سی دی و فلش مموری بوده است.
وی با اشاره به توانمندی متخصصان داخلی و توانایی بالای کشورمان در این حوزه گفت: ایران اولین کشوری بود که مشخصات بد افزار یا همان ویروس فلیم را شناسایی کرد.
تقی پور ادامه داد: پس از شناسایی بدافزار فلیم، همه دستگاه ها را مطلع کرده و نرم افزاری را که بتواند آن را از سیستم ها پاک کند نوشته و در اختیارشان قرار دادیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت‌: استکبار جهانی پس از نشست ۱+۵ با ایران در مسکو، حملات خود را با استفاده از بدافزارها به شبکه های ما افزایش داد اما از آنجایی که هشدارهای لازم ارائه شده بود ، توانستیم بدون هیچ آسیبی حملات را دفع و بدافزارها را متوقف کنیم.
وی به مردم توصیه کرد تا از نصب نرم افزارهای امنیتی معتبر بر روی سیستم های خود غفلت نکنند و همچنین به دستگاه های اجرایی هم هشدار داد تا از اتصال مراکزی که اطلاعات حیاتی در آن ذخیره شده به اینترنت خودداری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،‌ بدافزار فلیم مدتی پیش در کشورمان شناسایی شد که از سوی برخی دولت ها و یا به طور جامع تر استکبار جهانی با هدف جاسوسی ،جمع آوری اطلاعات و یا اهداف خرابکارانه راهی کشورمان، منطقه و جهان شده بود که در مقابله با این گونه حملات ناکام ماند.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ