مقدسی: جشنواره بزرگ جوانان مساجد، سربازان آینده نظام را می‌سازد

خبرگزاری آریا- رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین مکان برای رسیدگی به وضعیت جوانان کشور، مساجد هستند و قطعاً برگزاری جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور می‌تواند استراتژی نظام را برای جوانان تبیین و آنان را تجهیز کند.
به گزارش خبرگزاری آریا، هادی مقدسی با تاکید بر جایگاه و نقش مساجد در فرهنگ دینی افزود: مساجد پایگاه ارتقا، تثبیت و استحکام فرهنگ دینی و اسلامی هستند و اگر قرار است ما همچنان هویت خود را با توجه به اینکه مدعی حرکت بر اساس فرهنگ دین هستیم، حفظ کنیم و روند کاری خودمان را اعتلا و ترقی دهیم، باید به مساجد اهمیت زیادی دهیم؛ زیرا مساجد، پایگاه فرهنگ دینی ما هستند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پایگاه و ستون اصلی دین ما نماز است و مردم نیز مساجد را به عنوان محل ادای این فریضه دینی می‌شناسند، بنابراین می‌توانیم برای آگاه کردن مردم درباره مسایل حکومتی و سیاسی، از این اماکن مقدس بهره ببریم.
وی ادامه داد: متاسفانه ما نسبت به اهمیت جایگاه اساسی مساجد غفلت کرده‌ایم و اگر می‌توانستیم آن میزان اهمیتی را که به مسایل سیاسی می‌دهیم برای امور فرهنگی نیز قایل باشیم، شاید مساجد ما امروز وضعیتی بهتر داشتند.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور مردم برای هر نوبت اقامه نماز در مساجد می‌تواند یک مجلس میتینگ برای نظام ما رقم بزند و بدین‌ترتیب تمامی منویات نظام را می‌توانیم در این پایگاه‌ها به اطلاع مردم برسانیم و بر این اساس، افکار و اعتقدات خودمان را در روند اداره جامعه به‌کار گیریم.
مقدسی ادامه داد: اما متاسفانه باید اعتراف کنیم بر اساس گزارش‌هایی که ارایه شده است، حضور مردم در مساجد کم‌رنگ شده است؛ بنابراین متولیان فرهنگ جامعه باید به این پرسش پاسخ دهند که چرا مردم استقبال پر شوری از نماز جماعت مساجد از خود نشان نمی‌دهند؟
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور و تاثیر این جشنواره‌ها در جذب جوانان به انجام امور فرهنگی در مساجد گفت: ما در کمیسیون اجتماعی مجلس اهمیت خاصی برای جوانان قایل هستیم و شاید یکی از عواملی که باعث شد مجلس با اهتمام ویژه تاسیس وزارت ورزش را تصویب کند همین بود که مجلس شورای اسلامی اهمیت ویژه‌ای برای کنترل و رسیدگی به امور و اوضاع جوانان قایل است.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر، برای رسیدگی به وضعیت جوانان بهترین مکانی که می‌تواند این مقوله را پیگیری کند، مساجد هستند و قطعاً برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند استراتژی نظام را برای جوانان تبیین و آن‌ها را تجهیز کند.
وی تصریح کرد: در این جشنواره‌ها باید با دعوت از جوانان، به آنان به عنوان سربازانی که می‌خواهند این نظام را بسازند، قدرت اعتماد به نفس برای انجام کارهای مدیریتی، آن‌هم مدیریت در بخش‌های فرهنگی دهیم. همچنین باید از جوانان موفق و مدیر قدردانی کنیم تا مشوقی برای آن‌ها باشد و در عین حال فضای رقابت را نیز در بین جوانان کشور ایجاد کنیم.
مقدسی با اشاره به فعالیت کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد کشور در بحث‌های فرهنگی یادآور شد: در صورتی‌که این کانون‌ها بتوانند جوانان را به مساجد جذب کنند، موفق بوده‌اند. البته خوشبختانه کانون‌ها این وظیفه خود را تا آنجایی که ما اطلاع داریم به‌خوبی انجام داده‌اند و نقش موثری در جذب  جوانان به مساجد و در مجموع به امور فرهنگی و دینی داشته‌اند.
وی خاطر نشان کرد: نکته‌ای که ما باید در مورد این کانون‌ها به عنوان یکی از مراکز فرهنگی مد نظر قرار دهیم این است که این کانون‌ها برخلاف سایر مراکز فرهنگی به صورت مستقیم با جوانان در ارتباط هستند، پس قطعاً تاثیر شگرفی بر آنان دارند؛ به همین دلیل ما باید حمایت مالی و معنوی از این کانون‌ها را در صدر کارهای خود داشته باشیم.
گفتنی است؛ متولی اصلی برگزاری جشنواره بزرگ جوانان مساجد، ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد کشور است و اخبار ستاد خبری دبیرخانه دایمی جشنواره بزرگ جوانان مساجد بر روی پایگاه اینترنتی WWW.JAVANANEMASAJED.IR منتشر می‌شود و علاقه‌مندان و همچنین خبرنگاران رسانه‌های گوناگون می‌توانند با مراجعه به این پایگاه از آخرین اخبار و تحولات مربوطه مطلع شوند.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ