ممنوعیت سامسونگ برای جلوگیری از فروش iPhone 5 در بازار!

از مدتی قبل شایعاتی مبنی بر تلاش سامسونگ برای جلوگیری از فروش گوشی هوشمند جدید اپل موسوم به iPhone 5 در کشور آمریکا منتشر شد و هم‌اکنون این شرکت کره‌ای به صورت رسمی اعلام کرده است که قصد دارد از فروش این محصول در آمریکا جلوگیری کند.

gsmarena 0018 ممنوعیت سامسونگ برای جلوگیری از فروش iPhone 5 در بازار!به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از ایستنا، کره‌ای‌ها بر این باورند که آخرین نسخه سیستم‌عامل موبایلی iOS اپل مخصوص گوشی‌های هوشمند دست‌کم ۸ مورد از حق‌امتیازهای سامسونگ در زمینه شبکه مخابراتی LTE را نقض کرده و به صورت غیرقانونی از آن‌ها بهره برده است.

بیانیه رسمی سامسونگ در این زمینه به قرار زیر است: «سامسونگ پیش‌بینی می‌کند که در آینده نزدیک پرونده‌ای را مطرح کند که طبق آن گوشی هوشمند iPhone 5 اپل وارد لیست محصولات غیرقانونی اپل شود. شرکت اپل در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۲ اعلام کرد که گوشی هوشمند iPhone 5 را در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲ وارد بازار می‌کند. بر اساس اطلاعاتی که هم‌اکنون موجود است، سامسونگ پیش‌بینی می‌کند که iPhone 5 سرمایه‌های معنوی مربوط به حق امتیازهای این شرکت را همان‌گونه که مدل‌های قبلی آیفون زیر پا گذاشته بودند، نقض کرده است.

سامسونگ قصد دارد پرونده‌ای مطرح کند که طی آن پیش از آنکه iPhone 5 مجالی برای عرضه به بازار پیدا کند، از فروش آن جلوگیری شود. با توجه به اینکه سامسونگ معتقد است اثرات حضور غیرقانونی iPhone 5 در بازار مانند دیگر محصولات غیرقانونی اپل است، سامسونگ معتقد است اصلاح تخلفات اپل در این زمینه می‌تواند در بازار اثرگذار باشد».

باید گفت که سامسونگ هنوز در هیچ زمینه‌ای ثابت نکرده است که در جریان تولید iPhone 5 تخلفی صورت گرفته؛ اما معتقد است که عرضه قابلیت LTE روی این گوشی هوشمند مانند دیگر محصولات اپل همراه با تخلفاتی انجام شده است. هنوز تحلیل‌های لازم برای تایید یا رد این اتفاق انجام نشده است.

 ممنوعیت سامسونگ برای جلوگیری از فروش iPhone 5 در بازار!

خبر های مرتبط:

  1. ممنوعیت فروش برخی گوشی‌های سامسونگ در آمریکا + قیمت روز موبایل
  2. محکومیت سامسونگ و ممنوعیت فروش Galaxy Tab 7.7 در اروپا
  3. فروش بالای سامسونگ B5722 در بازار تلفن‌همراه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ