« من روحانی هستم » اکران خواهد شد

ممتازنیوز:

IMG14552455

معاون عرضه و تعاملات سفیر فیلم که پخش مستند «من روحانی هستم» را برعهده دارد از ادامه اکران‌های دانشگاهی این فیلم خبر داد.

مصطفی رضوانی معاون بخش عرضه و تعاملات سفیر فیلم درباره دلایل ممانعت از نمایش مستند «من روحانی هستم» در برخی دانشگاه‌ها به خبرنگار مهر گفت: این فیلم مستند به کارگردانی معصومه نبوی از تولیدات موسسه «شفق مدیا» است و تنها پخش این فیلم به عهده سفیر فیلم بوده است.

به گفته وی، مستند «من روحانی هستم» پیش از این در دانشگاه‌های مختلفی در شهرستان ها اکران شده و هنگام نمایش با ممانعت از سوی مقامات دانشگاهی مواجه نشده بود و تنها دو دانشگاه امیرکبیر و علامه طباطبایی چنین برخوردی داشته‌اند.

وی در پاسخ به این که چه نکاتی در فیلم باعث حاشیه‌های اخیر شده است، بیان کرد: در نهایت ما هم متوجه مشکل و یا وجود نکته خاصی در این مستند نشدیم. فیلم «من روحانی هستم» درباره فعالیت‌های مبارزاتی، سیاسی و اجتماعی دکتر حسن روحانی در ۵ دهه گذشته است و چیز نادرستی در آن مطرح نمی‌شود.

معاون عرضه و تعاملات سفیر فیلم متذکر شد: ضمن اینکه سخنرانی تاریخی حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم درگذشت حاج آقا مصطفی خمینی در مسجد ارک، ۵ دوره نمایندگی مجلس و موضع وی در ماجرای ۹۹ نفر، ماجرای عضویت وی در شورای سیاست‌گذاری صدا و سیما و نظر امام و پرونده هسته‌ای ایران از اتفاقاتی است که در این مستند به آن اشاره شده است.

رضوانی در ادامه متذکر شد: این مستند تنها یک روایت تاریخی است و بخش‌هایی از مصاحبه اکبر هاشمی رفسنجانی و خود حسن روحانی نیز در فیلم وجود دارد. نکته قابل توجه این است که ۸۰ درصد این مستند درباره سوابق انقلابی رئیس جمهور است؛ سوابقی که مقام معظم رهبری به عنوان نکته قابل تامل و مثبت در کارنامه فعالیت های سیاسی حسن روحانی از آن یاد کرده‌اند.

وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به برنامه‌های اکران این مستند گفت: برنامه‌های اکران این مستند به قوت خود باقی است و روز گذشته این مستند در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران نمایش داده شد. ضمن اینکه حسن روحانی در برخی از سخنرانی‌های خود به صحنه‌هایی که در این مستند وجود دارد، اشاره کرده است.

عدم پخش مستند «من روحانی هستم» در دو دانشگاه امیرکبیر و علامه طباطبایی تهران ار جمله اخبار جنجال‌برانگیز در هفته جاری بود. روابط عمومی سفیر فیلم در بیانیه‌ای اعتراض خود را به لغو این رویداد اعلام کرد که در بخشی از این اعتراض آمده بود: لغو اکران مستند «من روحانی هستم» در دانشگاه امیرکبیر و علامه طباطبایی در حالی رخ داد که پیش از این رئیس‌جمهور طی سخنانی در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره مطبوعات با بیان آنکه «منتقدان و مخالفان دولت آزاد خواهند بود» اعلام کرد که علیه شخص رئیس جمهور سی‌ دی پخش می‌کنند و ما فقط گفتیم به آنها بگویند این قسمت‌های سی دی اشتباه است.


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ