مهلت ارسال آثار lبه بخش تجسمی بصیرت تمدید شد

۲۱ آبان ۱۳۹۴ lبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

در گفت‌وگو با هنرآنلاین مطرح شد

دبیر یادواره بصیرت از تمدید مهلت ارسال آثار lبه بخش هنرهای تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت تا پنجم آذرماه خبر داد.

احمد خلیلی فر، دبیر یادواره بصیرت lبه خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: با توجه lبه استقبال هنرمندان، مهلت ارسال آثار lبه بخش تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت را تا پنجم ‌آذرماه تمدید کرده ایم.

وی در این باره افزود: متاسفانه بسیاری از هنرمندان بسیار دیر تصمیم lبه شرکت در همایش یا جشنواره‌ها را می گیرند از اینرو طبق تماس‌هایی که هنرمندان lبه دبیرخاه داشته اند تقاضا کردند تا وقت تحویل آثار را تمدید کنیم lبه همین سبب طبق صحبتی که با دبیران بخش‌های مختلف داشتیم تصمیم بر این شد که مهلت ارسال آثار تا پنجم آذرماه ادامه پیدا کند. 

خلیلی فر با اشاره lبه استقبال خوب از جشنواره بصیرت گفت: با توجه lبه تجربه ای که در برگزاری جشنواره‌های مختلف دارم هنرمندان بسیاری در ساعات پایانی مهلت تعیین شده آثارشان را ارسال می کنند lبه همین سبب تا وقتی که پایگاه اینترنتی برای تحویل آثار بسته نشود نمی توانیم آماردقیقی از تعداد شرکت کنندگان اعلام کنیم.

دبیر یادواره بصیرت درباره سایر تصمیمات شورای سیاستگذاری اظهار کرد: در جلساتی که تا lبه امروز برگزار شده است داوران بخش نقاشی انتخاب شده اند که بر این اساس احمد وکیلی، دکتر حسینی راد و استاد کفشچیان مقدم lبه عنوان داوران بخش نقاشی انتخاب شده اند اما هنوز داوران رشته‌های دیگر انتخاب نشده اند.

وی گفت: طبق تصمیماتی که گرفته شده قصد داریم ورک شاپ نقاشی را lبه طور جدی دنبال کنیم. همچنین برگزاری ورک شاپ در رشته‌های تصویرسازی و کاریکاتور هم بررسی شد که متاسفانه lبه سبب وجود محدودیت‌های مالی احتمال برگزاری آن ضعیف است.

این هنرمند نقاش درباره ویژگی‌های مورد نظر برای انتخاب آثار در بخش نمایشگاهی اظهار کرد: ارتباط اثر با موضوع، بیان شیوا و شفاف موضوع، ایجاد ارتباط با مخاطب و ساختار هنری قوی ویژگی‌هایی است که برای انتخاب آثار در نظر می گیریم. 

خلیلی فر در پایان گفت: در جشنواره امسال داوران برای انتخاب آثار حساسیت بسیار دارند lبه همین سبب ترجیح می دهیم که تعداد آثار کم باشد اا قوی و قابل دفاع باشد در حقیقت کیفیت را بر کمیت ترجیح می دهیم. 

نمایشگاه تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت در رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، پوستر و کاریکاتور برگزاری می گردد.

هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه تجسمی یادواره بصیرت می توانند آثار خود را در رشته‌های نقاشی، پوستر، تصویرسازی و کاریکاتور با موضوع بصیرت از طریق پایگاه اینترنتی www.civa.ir lبه دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند.

دبیر نمایشگاه تجسمی دومین یادواره هنری بصیرت احمد خلیلی فر است و اصغر کفشچیان مقدم، lبهرام کلهرنیا، محمد خزایی و lبهمن عبدی lبه ترتیب دبیران رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، پوستر و کاریکاتور جشنواره می باشند و مسعود زنده روح کرمانی مدیریت اجرایی نمایشگاه را بر عهده دارد.

هنرمندان در رشته‌های نقاشی و پوستر می توانند حداکثر ۵ اثر و در رشته‌های تصویرسازی و کاریکاتور lبه ترتیب می توانند حداکثر هفت و شش اثر lبه دبیرخانه نمایشگاه بفرستند.

از بین آثاری که lبه دبیرخانه نمایشگاه می رسد پس از ارزیابی آثار منتخب توسط هیات انتخاب lبه نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه تجسمی دومین یادواره هنری تجلی بصیرت از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر هنرهای تجسمی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 

انتهای پیام/۳۱/۳۴
 


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *