مهلت تعویض کارت‌های معافیت فقط تا پایان مهرماه

شهریور ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، سردار حمیدرضا صدرالسادات در اولین کنگره شعر سرباز، در جمع خبرنگاران در خصوص تعویض کارت‌های قدیمی به تازه گفت: هوشمند کردن کارت‌ها شامل دو بخش کارت‌های معافیت و پایان خدمت بود.
 
وی افزود: مهلت تعویض کارت‌های معافیت به اتمام رسیده اما کسانی که تاکنون موفق به تعویض کارت‌های خود نشده‌اند می‌توانند در این زمینه اقدام کنند، این اشخاص با ارائه کارت‌های قدیمی نمی‌توانند از هیچگونه خدماتی استفاده کنند.
 
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین در خصوص تعویض کارت‌های پایان خدمت اظهار داشت: اشخاصی که از سال ۷۰ به بعد کارت پایان خدمت دریافت کرده‌اند، تا پایان مهرماه مهلت دارند برای تعویض کارت‌های خود اقدام کنند.
 
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه هم اکنون آمار دقیقی از تعداد کسانی که اقدام به تعویض کارت‌های خود کرد‌ه‌اند ندارم، افزود: در سه ماهه اول امسال موفق شدیم ۷ باند جعل کارت‌های معافیت و پایان خدمت را شناسایی و دستگیر کنیم.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه اقدامات فرهنگی در جهت ترویج خدمت سربازی تا پایان سال در این سازمان اجرا خواهد شد، گفت: قطعا یکی از وظایف ما ترویج ارزش‌های خدمت سربازی است، متاسفانه جوانان ما سربازی را برای خود محدود کننده می‌دانند اما کسانی که این دوران را سپری کرده‌اند بهترین و شیرین‌ترین خاطرات را از این ایام به یاد دارند.
 
وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های فرهنگی به منظور جذب سربازان نیازمند استفاده از ابزارهای فرهنگی است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری امام خامنه ای ( مدظله العالی) شعر را از سلاح های فرهنگی معرفی کرده اند، بنابراین یکی از اقدامات فرهنگی ما برگزاری اولین «کنگره شعر سرباز» بود که امیدواریم بتوانیم این کنگره را استمرار بخشیم.
 
به گفته صدرالسادات تا پایان امسال «همایش علمی سراسری خدمت سربازی، رویکردها و چالش ها» از دیگر برنامه‌های فرهنگی این سازمان است.
 
صدرالسادات در ادامه تصریح کرد: تقویت پایگاه فرهنگی سرباز به منظور برگزاری کنگره فیلم، عکس و داستان نویسی در موضوع سربازی از دیگر برنامه‌های فرهنگی وظیفه عمومی ناجا است تا بتوانیم مفهوم سربازی را در جامعه ارتقاء دهیم.
 
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر به کارگیری سربازان بر اساس تخصص آنان، گفت: پیشنهاد مقام معظم رهبری و تدبیر ستاد کل نیروهای مسلح بر به کارگیری سربازان براساس مهارت و تخصص آنان است، البته تخصیص سربازان براساس مهارت‌ها در دست ستاد کل نیروهای مسلح است که آنان را تقسیم می کنند، تخصص همه سربازان در این سازمان مورد نیاز نیست.
 
صدرالسادات در خصوص بیشترین تخصص‌های لازم سربازان، اظهار داشت: رشته‌های فنی، علوم انسانی و پزشکی بیشترین استفاده را در نیروهای مسلح دارند، خوشبختانه با بازبینی و برنامه‌هایی که در این سازمان انجام شده در آینده در این خصوص وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود.
 
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص افزایش حقوق سربازان نیز، اذعان داشت: افزایش حقوق سربازان تصویب شده اما متاسفانه و به سبب کمبود اعتبارات دولت، این امر هنوز اجرایی نشده است، میزان افزایش حقوق از حقوق کارکنان کادر نیروهای مسلح تبعیت می‌کند.
 
صدرالسادات در پایان یادآور شد: به سبب کاهش موالید و ادامه تحصیل مشمولان، هم اکنون در کشور شاهد کاهش میزان اعزام به خدمت هستیم.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *