مهلت ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام‌های ۲۰ گانه دانشجویی تمدید شد

۱۶م اسفند ،

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌علوم، تحقیقات و فناوری از تمدید مهلت ثبت‌نام دانشگاهها برای دریافت وام‌های ۲۰ گانه دانشجویی صندوق رفاه تا ۲۰ اسفندماه خبر داد.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران؛ کیوان مرادیان با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه برخی از دانشجویان متقاضی هنوز نتوانسته‌اند مدارک خود را جهت دریافت وام تکمیل کنند، دانشگاهها از روز یکشنبه ۲۰ تا ۲۴ اسفندماه به مدت پنج روز فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی صندوق رفاه، اسامی دانشجویان متقاضی وام‌های دانشجویی را ارائه کنند.

وی گفت: دانشجویان متقاضی دریافت وام‌های ۲۰ گانه صندوق رفاه از جمله وام شهریه، می‌توانند درخواست‌های خود را به معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها اعلام کنند و دانشگاه‌ها نیز باید دانشجویان متقاضی دریافت وام را در فرصت تمدید شده به صندوق معرفی کنند.

به گفته مرادیان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی به صورت علی‌الحساب برائ بحث وام‌های دانشجویی در نظر گرفته شده است که از این میزان ۶۰ میلیارد تومان مربوط به وام شهریه، ۳۰ میلیارد مربوط به وام تحصیلی و ۳۰ میلیارد دیگر نیز مربوط به انواع وام‌های دانشجویی( وام‌های متمرکز) است.

وی با بیان اینکه ۲۴ میلیارد تومان اعتبار به عنوان ذخیره در صندوق نگهداری شده است، گفت: در این راستا، دانشگاه‌هایی که اعتبار اولیه آنها به پایان رسیده و خواستار اعتبار تکمیلی می باشند، می‌توانند در بازده زمانی ذکر شده درخواست خود را جهت دریافت اعتبار بیشتر به صندوق رفاه ارائه کنند./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *