مهلت یک هفته ای به خودروسازان برائ مستندات قیمت‌گذاری

۰۷م اسفند ،

رئیس شورای رقابت:

مهلت یک هفته ای به خودروسازان برائ مستندات قیمت‌گذاری

رئیس شورای رقابت گفت: یک هفته به خودروسازان مهلت داده شد، تا مستندات قیمت‌گذاری را به مرکز ملی رقابت ارایه کنند، تا این مرکز دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را تهیه و ابلاغ کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از فارس، جمشید پژویان  با اشاره به برگزاری جلسه دیروز شورای رقابت در مورد قیمت‌گذاری خودرو سازها اظهار داشت: در این جلسه یک هفته مهلت به خودروسازها داده شد، تا مستندات قیمت‌گذاری را به مرکز ملی رقابت ارایه کنند، تا این مرکز دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را تهیه و ابلاغ  کند.

وی ادامه داد: در صورت عدم ارایه مستندات و پیشنهادات از سوی شرکت‌های خودرو ساز، طبق مقررات با آنها رفتار خواهد شد، اما با توجه به سخنان صریح دو شب قبل رئیس جمهور، مصوبات مجلس، مجمع تشخیص مصلحت و شورای عالی اصل ۴۴ در مورد وظایف شورای رقابت، به نظر می‌رسد، مانعی و مشکلی در این رابطه نباشد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بنابراین در صورت ارایه مستندات لازم از سوی خودرو سازها امیداورم در فرصت کمی دستور العمل قیمت گذاری خودرو را تهیه و به شرکت‌های تولید کننده بدهیم، تا براساس آن قیمت ها  تعیین شود.

پژویان با بیان اینکه در همه جای دنیا قیمت گذاری محصولات توسط شورای رقابت انجام می‌شود ، تاکید کرد: مسئله قیمت گذاری توسط شورای رقابت بسیار روشن و شفاف است و به عهده سازمان حمایت یا نهادی دیگر نیست. سازمان حمایت هم بهتر به حمایت از مصرف کننده بپردازد کە مشکلاتی متعددی در مورد عدم ایفای تعهدات فروشندگان دارند.

دوشنبه ۷ اسفند   ۱۴:۴۲

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ