مهمانپرست: کاردار کانادا برای بازگرداندن خاوری احضار شد

وی گفت: این موضوع نیز مطرح شد که ممکن است خاوری کانادا را ترک کرده باشد که در این باره نیز با احضار کاردار این کشور از او توضیح خواسته شد.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به صدور حکم بازداشت خاوری از طریق اینترپل افزود: ما با سفارت کانادا در تماس بودیم و با دعوت از افسر پلیس رابط کانادا در اسلام‌آباد به کشورمان موضوع آقای خاوری و این پرونده را به طور کامل در میان گذاشتیم و وی مسئولیت پیگیری آن را به عهده گرفت.

به گزارش مهر، رامین مهمانپرست در نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات وزارت امور خارجه برای بازگرداندن خاوری مدیرعامل فراری بانک ملی گفت: همکاری بسیار نزدیکی میان وزارت امور خارجه، دادستانی، اینترپل و ناجا درباره این پرونده وجود دارد و تاکنون فعالیت‌های بسیاری در این باره شده است.

وی با اشاره به صدور حکم بازداشت خاوری از طریق اینترپل افزود: ما با سفارت کانادا در تماس بودیم و با دعوت از افسر پلیس رابط کانادا در اسلام‌آباد به کشورمان موضوع آقای خاوری و این پرونده را به طور کامل در میان گذاشتیم و وی مسئولیت پی گیری آن را به عهده گرفت.

مهمانپرست گفت: از طرق مختلف موضوع را پی گیری می‌کنیم و منتظر پاسخ طرف کانادایی هستیم.

وی افزود: از طریق سفارتمان نیز این موضوع پیگیری شد تا در دیدار با خاوری زمینه‌ بازگشتش را فراهم کنیم اما متاسفانه وی در این دیدار حاضر نشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تابعیت دوگانه خاوری را نقض اساسی حقوق کشورمان دانست و تاکید کرد: ما تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی‌شناسیم و بر این اساس دولت کانادا موظف است او را به ایران بازگرداند.

وی گفت: این موضوع نیز مطرح شد که ممکن است خاوری کانادا را ترک کرده باشد که در این باره نیز با احضار کاردار این کشور از او توضیح خواسته شد.

مهمانپرست افزود: وزارت امور خارجه طبق روال معمول با همکاری دستگاه‌های ذی ربط به ویژه مقامات قضایی و انتظامی این موضوع را پی گیری می‌کند اما این موضوع جنبه‌های مختلفی دارد که از طریق دستگاه‌های مختلف در حال پی گیری است.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ