مهمترین عامل افزایش قیمت مسکن

۲۱اردیبهشت،

به گزارش نوساز، محمد عدالتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پیش‌بینی خود از بازار مسکن در ماه‌های آینده گفت:علی‌رغم گفته‌های بعضی مسئولان مبنی بر به صفر رساندن قیمت زمین،‌ به سبب روند افزیشی قیمت زمین نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از بازار داشت.

وی سبب پیش‌بینی نکردن خود از بازار مسکن را افزایش قیمت زمین از یک سو و کم شدن متقاضی ‌از سوی دیگر عنوان و اظهار کرد: برنامه‌ریزی برائ قیمت زمین و جلوگیری از رانت اراضی از جمله عوامل کنترل قیمت مسکن است.

به گفته عدالتخواه زمانی تولید ‌در بازار صورت می‌گیرد که به تناسب عرضه مسکن،‌ متقاضی کافی نیز موجود باشد اما امروز به سبب افزایش قیمت‌ها متقاضی و قدرت خرید کم شده است.

وی با تاکید بر دریافت حداقل ارزش افزوده برائ ملک، گفت: اگر ارزش افزوده زمین گرفته شود،‌ به نفع مردم و دولت است.

عدالتخواه بیان کرد: برائ ساخت مسکن در نقاط مختلف شهر باید بهترین مکان در نظر گرفته شود چراکه دیده شده در بعضی مناطق نیاز به ایجاد اشتغال بیش از ساخت مسکن است و در بعضی مناطق برطرف شدن نیاز مسکن به موقع و مناسب است.

این کارشناس ساخت خانه برائ اقشار کم‌درآمد را امری مهم عنوان کرد و گفت: با واگذاری و تکمیل واحدهای مسکن مهر در سال جاری کمی از نگرانی مسکن بعضی متقاضیان قشر متوسط برطرف می‌شود.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ