مهمترین علل تصادفات در تابستان

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

مهمترین علل تصادفات در تابستان

ممتازنیوز: فرمانده پلیس راه با تشریح مهمترین علل وقوع تصادفات تابستان امسال، از مسافران خواست بازگشت خود را به ساعات پایانی روز موکول نکنند.

به گزارش ممتازنیوز، سردار محمدرضا مهماندار اظهار داشت:با توجه به اینکه موج آخر بازگشت مسافران آغاز شده است پیش بینی می کنیم امروز و فردا ترافیک در جاده های منتهی به تهران و مشهد مقدس دارای بار نیمه سنگین و سنگین باشد. از هموطنان می خواهیم با توجه به حجم ترافیک در جاده ها سفر خود را به ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند.
وی ادامه داد: امسال سفرهای تابستانی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است و براساس آمارهای تردد شمارهای جاده ای هر ساعت ۳۴۴ خودرو در جاده های کشور تردد داشته اند. در حالی که این آمار سال قبل ۳۲۰ دستگاه وسیله نقلیه در هر ساعت بود.
فرمانده پلیس راه کشور از هموطنان خواست از رانندگی با عجله و شتاب خودداری کنند و با توجه به اینکه خستگی و خواب آلودگی در شب چند برابر می شود از رانندگی در شب خودداری کرده و در طول روز به سفر به پردازند. رانندگان باید هرکجا احساس خستگی کردند از ادامه مسیر خودداری کنند و بلافاصله به استراحت بپردازند.
مهماندار سبقت های غیرمجاز را مهمترین عامل تصادفات منجر به فوت اعلام کرد و گفت: بیشترین تلفات حوادث رانندگی سبقت غیرمجاز در جادههای دو طرفه است. البته در تابستان توجه نکردن به جلو به علت خستگی و خواب آلودگی مهمترین عامل تصادفات جاده ای بوده و پس از آن سرعت غیرمجاز در رتبه بعدی قرار دارد.
به گزارش مهر، وی از کاهش میانگین سرعت در کشور خبر داد و افزود: وضع رانندگی هموطنان تابستان امسال با ارتقا فرهنگ ترافیک و حضور و کنترل موثر پلیس بهبود یافته است. با اقدامات پلیس و همکاری مردم متوسط سرعت در جاده ها امسال به ۸۲ کیلومتر در ساعت رسید. این میانگین دو سال قبل ۸۳ کیلومتر در ساعت بود.
فرمانده پلیس راه با بیان اینکه رانندگی داخل شهر و جاده متفاوت است، تاکید کرد:در جاده ها به علت سرعت زیاد خودروها میزان تلفات پس از برخورد بیشتر است. در بزرگراهها با توجه به سرعت زیاد خودرو رانندگان باید فاصله طولی را رعایت کنند چرا که در هنگام بروز حادثه برای خودروی جلویی بتوانند خودرو خود را کنترل کنند.
مهماندار با اشاره به اینکه ۳۰ درصد تصادفات تابستان از نوع وازگونی است،گفت: تنها کمربند ایمنی می تواند جان راننده و سرنشینان را در هنگام واژگونی از مرگ نجات دهد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *