مواد دندانی نامرغوب و شکست‌های درمانی

۳۰ آبان ،

172-7.jpg

دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی مواد دندانی با بیان اینکه درمان دندانپزشکان با انتخاب نادرست مواد دندانی با شکست همراه است، گفت: مواد دندانی مناسب کیفیت درمان را افزایش می‌دهد.

به گزارش تفسیری سرویس «سلامت»‌ ایسنا، طاهره سادات جعفرزاده با اشاره به شرایط موجود اقتصادی و تحریم‌ها، اظهار کرد: در این شرایط استفاده از مواد دندانی تولید داخل کاملا مقرون به صرفه است.

عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی تهران، مواد دندانی به کار رفته را از بیو مواد دندانی تا نانو سلول‌های بنیادین و مهندسی بافتی متفاوت برشمرد و افزود: هم‌اکنون یک باندینگ با قیمت کمتری در داخل تولید می‌شود حال آنکه قیمت جهانی آن ۱۰ برابر قیمت داخلی است.

دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی مواد دندانی با اشاره به نوپا بودن این رشته تخصصی دندانپزشکی، ادامه داد: از این رو هم اکنون این رشته تخصصی مغفول مانده است و این در حالی است که شمار فارغ‌التحصیلان این رشته در کشور از تعداد انگشتان دست هم تجاوز نمی‌کند.

جعفرزاده با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند کمک خوبی در تولید و تست، ارائه خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌های تولیدکننده و حتی ناظر فنی باشند، گفت: هم‌اکنون اولین ورودی‌های این رشته کاملا فارغ‌التحصیل نشدند و سه دانش‌آموخته فارغ‌التحصیل شده همگی جذب مراکز آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی شده‌اند.

وی با تاکید بر ضروت ایجاد زیرساخت‌های لازم برائ راه‌اندازی خط تولید مواد دندانی، افزود: بدین‌ترتیب کشور از واردات مواد دندانی بی‌نیاز می‌شود.

این دکترای تخصصی مواد دندانی از دانشگاه منچستر انگلیس یادآور شد: دندانپزشکان برائ افزایش کیفیت خدمات دندانپزشکی با حساسیت بیشتری مواد دندانی را انتخاب کنند تا مواد استاندارد و یا حتی بالای کف استاندارد انتخاب شوند.

جعفرزاده هدف رشته تخصصی مواد دندانی را تولید علم و ثروت مبتنی بر علم دانست و گفت: از سال ۸۶ پذیرش دانشجو در این رشته آغاز شده است و هم‌اکنون به جز چهار فرد فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های خارجی، پنج دانشجو هم در این رشته تحصیل می‌کنند.

شایان ذکر است، اولین کنگره بین‌المللی مواد دندانی ایران از ۱۵ تا ۱۷ آذر ماه با همکاری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن دندانپزشکی ایران و مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی در سالن شهید دکتر هدایت دانشکده دندانپزشکی تهران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت کسب مطالعات علمی بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه اینترنتی کنگره به نشانی www.idmcongress2012.com مراجعه نمایند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ